מתי בודקים האם מגיע לכם לקבל החזרי מס

החזרי מס

כולנו אוהבים לקבל את הכסף המגיע לנו בחזרה, אך לא תמיד אנו מודעים לכך שמגיע לנו החזר כספי. במדינת ישראל חיים אנשים רבים אשר מגיע להם החזר מס מטעם מס ההכנסה. אם גם אתם חושדים בכך, חשוב לבדוק את העניין. מעבר לכך, אם אינכם מעוניינים להתעסק עם כל הביורוקרטיה שמסביב, חשוב לפנות לחברה המספקת שירותים פיננסיים ואשר יכולה לבצע עבורכם בדיקה מקיפה ולהשיג לכם את הכסף המגיע לכם.

החזרי מס

מי זכאי להחזר מס

אנשים רבים במדינת ישראל עשויים להיות זכאים להחזרי מס מסיבות שונות. אלה כמה מבין הסיבות הנפוצות יותר:

  • המפרישים פנסיה באופן עצמאי – ישנם אנשים שאינם מסתמכים רק על מקום העבודה שלהם שיפריש להם פנסיה, אלא גם מפרישים בקופה נפרדת שנועדה לסייע להם לצבור כסף לקראת זקנה ולהתפרנס בכבוד. אנשים אלה זכאים להחזר מס.
  • הורים לילדים שיש להם הפרעות קשב וריכוז – הורים רבים אינם מודעים לעובדה שהם יכולים לקבל הקלות במס ההכנסה אם יוכיחו שילדם עבר אבחון מטעם משרד החינוך המעיד על כך שהוא שיש לו הפרעות קשב וריכוז. כמו כן, הורים לילדים שיש להם לקויות רפואיות יכולים לקבל הקלות במס אף הם.
  • עובד ששינה את מקום עבודתו – עובד אשר החליף מקום עבודה יכול להיות זכאי להחזרי מס, בעקבות שינויים מנהליים במקום העבודה החדש.
  • סוחרים בשוק ההון – אם אתם סוחרים בשוק ההון והמסחר בניירות ערך גרם לכם להפסדים לאחרונה, ייתכן שתוכלו לקבל החזרי מס.

מה עושים כדי לבקש החזר מס

כדי שיוחזרו לכם תשלומי המס לפי החוק, יש צורך דו"ח עבור רשות המסים פעם אחת דרך אתר האינטרנט ובפעם השנייה דו"ח פיזי למשרד רשות המיסים . אך אם אינכם רוצים להתעסק בעניינים הביורוקרטיים שבהגשת הדוחות והאישורים, כדאי לפנות לחברה פיננסית המספקת שירותי החזרי מס. חברה זו יוצרת עמכם קשר טלפוני, בודקת אם מגיעים לכם החזרים, אוספת עבורכם את כל המסמכים הרלוונטיים ומגישה אותם לרשויות המס. בסיום התהליך אתם מקבלים הודעה על סכום התשלומים המגיע לכם ובסופו של דבר גם את הכסף לחשבון.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס QA מקוצר – האם יש דבר כזה?
אחד התחומים החשובים ביותר בעולם ההייטק, הוא תחום QA, תחום שעוסק בבדיקות תוכנה. הרעיון הוא פשוט, כל מי...
קרא עוד »
מאי 26, 2021
נעלי כלה נוחות – צריכות להיות גם יפות
אם תיגשו אל חנות כלות תוכלו למצוא שם מגוון רחב של נעלי כלה נוחות. לצד זאת, יהיה חשוב לשים לב כי לא שמים...
קרא עוד »
יול 05, 2021
שארפן ציוד לבתי ספר ומשרדים
אחד הדברים שמעידים על החזרה ללימודים היא ללכת עם ההורים לאחת מהחנויות ולקנות ציוד חזרה לבית ספר....
קרא עוד »
יול 27, 2022