החזרי מס – דברים שחשוב לדעת

החזרי מס

כל החיים הבוגרים שלכם, מהיום בו אתם עובדים, אתם משלמים מס הכנסה, כסף למדינה, עכשיו הגיע הזמן שהמדינה תיתן גם לכם משהו, שהמדינה תחזיר לכם מס אם תרצו, החזרי מס קוראים לזה.

החזרי מס הם כספים שאתם שילמתם למדינה שלא לצורך. הרעיון הוא, כולנו משלמים מס הכנסה, מן הסתם, אך לעיתים אנחנו משלמים יותר ממה שאנחנו צריכים מסיבות שונות. למשל, אנחנו משלמים יותר מס הכנסה כי אנחנו לא עושים תיאום מס כמו שצריך מול הרשויות ויוצא שאנחנו משלמים מעבר למדרגת המס שאנחנו אמורים לשלם.

אפשרות אחרת היא, שאנחנו משלמים מס הכנסה בלי להתחשב בעובדה שמגיעים לו הטבות מסוימות, למשל אם אנחנו גרים באזורים שזכאים להטבות מס, אם יש לנו אחוז נכות, חיילים משוחררים, אקדמאים וכדומה. מדובר על מגוון רחב של הטבות שאמורים לזכות אותנו בהחזרי מס ברמות שונות. ראשית, החוכמה היא לדעת לבצע את הבדיקה ולגלות את זה, שנית, החוכמה היא לדרוש את זה.

כיום פועלות בשוק מספר רחב של חברות שמבצעות עבורנו בדיקות של החזרי מס, מדובר בחברות בהן מועסקים מומחים בתחום המסים, יועצי מס וכדומה. הם מקבלים מאיתנו את כל התלושים, חשבונות בנק, עוזרים לנו למלא טפסים, ועם כל זה הם ניגשים למס הכנסה ולביטוח לאומי בשביל לבדוק אם מגיע לנו החזר. מדובר על החזר לא רק לשנה הקודמת אלא חמש שנים אחורה.

יש הסבורים שעדיף לבצע את הפעולה הזאת לבד, כלומר לא לפנות לחברה חיצונית שתעשה זאת בשבילנו. אך לעיתים עדיף דווקא כן לפנות לחברה חיצונית, בה יושבים מומחים בתחום ואנשים שיש להם דריסת רגל מסוימת ברשויות השונות. אומנם אותן חברות גובות חלק מהכסף שאנחנו אמורים לקבל בהחזרים, אך מאחר והאופציות האחרות, קרי, ההחלטה לא לדרוש בכלל החזר מס או לבזבז זמן ולעשות זאת בעצמנו, אז עדיף שגורם חיצוני יעשה זאת עבורנו גם אם הוא גובה מאיתנו סכום כסף מסוים עבור זה.

נקודה נוספת שיש לציין היא, שאפשר לדרוש החזרי מס בתנאים שונים, הן תנאים של שכירים והן תנאים של עצמאים. כמו כן אפשר לבקש החזרי מס במקרה ומדובר באישה בהריון, אקדמאים, ועוד.

לסיום, אחרי שנים רבות של עבודה משמעותית ותשלום מסים בגובה רב, הגיע הזמן שנבדוק האם המדינה צריכה להחזיר לנו חלק מהכסף, תתפלאו לגלות כמה מסים שילמתם מעבר למה שהייתם צריכים, בסופו של דבר החזרי מס יכולים להיות בגובה משמעותי ולעזור לכם מאוד מבחינה כלכלית.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרי בריחה לילדים – מאיזה גילאים ילדים מגלים עניין
ערב קולנוע, ערב משחקי קופסא וכמעט כל לילה בין לבין הם דרכים נהדרות לחבר את המשפחה וליהנות ביחד לאחר...
קרא עוד »
מרץ 07, 2020
ספות
ספות הן רהיט המשמש לישיבה. הספות יכולות לשמש למטרות רבות כגון קריאה, צפייה בטלוויזיה, הרפיה ושינה. יש...
קרא עוד »
ינו 18, 2023
חימום תת רצפתי – למה צריך את זה?
נושא ההסקה מאז ומתמיד העסיק בעלי דירות או בעלי עסקים. כל תחום החימום וההסקה מלא בפיתוחים ושכלולים...
קרא עוד »
מרץ 19, 2018