עלות הוצאת דרכון ספרדי

דרכון ספרדי

מי לא היה רוצה להוציא דרכון ספרדי וליהנות מכל הזכויות שהדרכון יכול להעניק לבעליו? בשנת 2015 אושר החוק הספרדי המעניק אזרחות לכל מי שיוכל להוכיח כי הוא צאצא של מגורשי ספרד. יש לציין כי קבלת האזרחות הספרדית, אינה דורשת וויתור על האזרחות הישראלית ואינה דורשת מגורים פיזיים בספרד, דבר שגרם ללא מעט ישראלים לנסות את מזלם. עם זאת, העלות של הוצאת הדרכון כוללת לא מעט מרכיבים שונים כגון אגרות לרשויות הספרדיות, אגרה לקהילה היהודית לצורך הוצאת אישורים, עלויות הנפקת מסמכים ותרגומם, עלויות ייצוג על ידי עורך דין ועוד. בסופו של דבר ניתן להגיע לסכום של כ – 20 אלף ₪, אם כוללים גם את הטיסות והשהייה בספרד ואת קורסי השפה והתרבות שיש צורך לקחת כדי לעבור את המבחן.

דרכון ספרדי

עלות הוצאת דרכון ספרדי – הפירוט המלא

השלב הראשוני הוא הבדיקה האם יש לכם בכלל סיכוי לקבל אזרחות ספרדית. שלב זה הינו שלב חינמי שלא כדאי לוותר עליו. השלב הזה כולל בדיקה של שם המשפחה הספרדי, הייחוס המשפחתי לספרד וכמובן זיקה אישית לספרד ולתרבות שלה. השלב הבא כולל הכנה של כל החומרים הדרושים לצורך הוכחת הייחוס המשפחתי למגורשי ספרד. מדובר על שירות אשר יכול לעלות כמה אלפי שקלים, תלוי בנסיבות. השלב הזה כולל הנפקה של דוח אשר מסביר את מקור שם המשפחה ואת הקשר שלו למגורשי ספרד, זהו המסמך החשוב ביותר עבור קבלת הדרכון המיוחל. מעבר לכך, השלב כולל ייעוץ והכוונה בהקשר להמשך התהליך והנפקה של כל המסמכים הרלוונטיים, כולל התרגום שלהם. השלב הבא הוא הכנת כל החומרים לצורך הוכחת הזיקה האקטואלית לספרד ולתרבות שלה. השלב הזה מוערך בכמה מאות שקלים, בהתאם לנתונים של מבקש הדרכון. השלבים הבאים כוללים מעבר של מבחנים, שליחת המסמכים לספרד והכנות לקראת הנסיעה שלכם למדינה.

לסיכום, כל מי שמעוניין להוציא דרכון ספרדי, חייב להבין כי על מנת לקבל את ההטבות השונות שהוא יוכל להעניק לו, יש צורך לשלם את המחיר. עלות הוצאת דרכון ספרדי מוערכת בכעשרים אלף ₪, ולכן יש צורך לחשוב ולשקול היטב את ההחלטה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מתבצע ייבוש מבנים?
אחד הנזקים הכבדים שעלולים להיגרם למבנים הם נזקי מים. נזקים כאלה שקורים עקב הצפות או שיטפונות, פוגעים...
קרא עוד »
דצמ 06, 2017
הלוואה חוץ בנקאית בהשוואה להלוואה בנקאית
קיימים סוגים שונים של הלוואות בשוק ההון. ישנה ההלוואה הבנקאית המסורתית והמוכרת וישנה ההלוואה המידית...
קרא עוד »
נוב 19, 2017
האם כדאי לקנות ביטקוין ומתי כדאי למכור אותו?
אפשר להעריך כי מרבית האנשים בישראל שמעו לפחות כמה דברים על ביטקוין. אם אתם קוראים את הדברים הללו...
קרא עוד »
מרץ 27, 2022