איך עובד התהליך של כינוס נכסים

כינוס נכסים

רוב רובם של האנשים הרוצים לקנות דירה, לוקחים לשם כך משכנתא מהבנק. הם מתחייבים להחזרי ההלוואה בתוספת ריבית על פי הסיכומים וסוג המשכנתא בה הם בחרו. קורה לא פעם שהלווה לא מצליח לעמוד בתשלומים. הדבר גורם לכך כי הבנק נאלץ לנקוט בהליכים משפטיים שונים כאשר במקרים אשר בהם אין אופציות נוספות – נלקח הנכס והוא ממושכן.

איך מתבצע התהליך של פרסום הנכס ומכירתו?

ראשית מפרסם כונס נכסים רשמי באמצעים שונים, כמו בעיתונות, במדיה האלקטרונית ובאתרי אינטרנט, למי מתמנה הנכס. על פי רוב יהיו אלו עורכי דין אשר מתמחים בענייני הכונס. בכל אותם מודעות מפורטים תאריכי ההגשה, תאריכי הזימון לביקורים בנכס וכמובן פרטי התקשרות.

בהמשך מתבצעות ההצעות לרכישת הנכס על ידי מילוי טפסים. למעשה זהו השלב הראשון בכל התהליך. אחרי שהרוכש רואה את הנכס באופן פיזי ומחליט כי אכן הוא מעוניין לרכוש אותו, יהיה עליו להעמיד לבנק ערבות בנקאית במזומן או בשיק על פי מה שהכונס ידרוש ממנו.

איך בוחר כונס הנכסים את הרוכש המאושר?

אז ברור שעל כל נכס כזה ישנם כמה וכמה קופצים. מצוקת הדיור יחד עם המיתון הקשה, גורם לכך שרבים מחפשים לוח רכוש וציוד מכונס וגם אופציות חילופיות וזולות יותר לרכישת דירה .הדירות הללו מכינוס נכסים מהווים בהחלט מוקד משיכה עבור רבים. אז מי בכל זאת יזכה? לאחר שישנם כמה וכמה הצעות, יכול כונס הנכסים להחליט איזו הצעה הוא מעוניין לקבל ואיזו הצעה הוא מבקש לדחות. בכל מקרה בעת קבלת כל ההצעות, הוא אמור להגיש את ההצעות הרלוונטיות לאישור בית המשפט. פקידי בית המשפט הם אלו שאמורים להחליט בסופו של דבר מי יהיה רשאי לקבל את הנכס.

עורכי הדין בוחרים בדרך כלל אץ ההצעה הכי שווה והכי יקרה.

סוף דבר

לאחר שבית המשפט מאשר את הרכישה, אחרי שישנם כל האישורים הנדרשים, על הרוכש לבוא ולהשלים את התהליך. זה כולל את תשלום יתרת הסכום על הנכס והסדרת התשלום על פי חוזה המכר. בשלב זה הנכס עובר לידי הרוכש.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציורים על קנבס – איך נדע לזהות יצירת אומנות באיכות גבוהה?
יצירות אמנות איכותיות הן דבר סובייקטיבי. אין סטנדרטים אוניברסליים של איכות, אבל יש כמה קווים מנחים...
קרא עוד »
יונ 13, 2022
כלי גינון ידניים
גינון הוא אחד התחביבים הפופולריים ביותר בעולם. זוהי דרך מצוינת לבלות זמן איכות עם משפחה וחברים. ניתן...
קרא עוד »
אוג 01, 2022
מחיר קופות ממוחשבות
עלות של קופה ממוחשבת עולה כמה אלפי שקלים, בדומה לעלות של מחשב נייח. בנוסף לכך, בית העסק רוכש תוכנה...
קרא עוד »
יול 06, 2020