איך עובד התהליך של כינוס נכסים

כינוס נכסים

רוב רובם של האנשים הרוצים לקנות דירה, לוקחים לשם כך משכנתא מהבנק. הם מתחייבים להחזרי ההלוואה בתוספת ריבית על פי הסיכומים וסוג המשכנתא בה הם בחרו. קורה לא פעם שהלווה לא מצליח לעמוד בתשלומים. הדבר גורם לכך כי הבנק נאלץ לנקוט בהליכים משפטיים שונים כאשר במקרים אשר בהם אין אופציות נוספות – נלקח הנכס והוא ממושכן.

איך מתבצע התהליך של פרסום הנכס ומכירתו?

ראשית מפרסם כונס נכסים רשמי באמצעים שונים, כמו בעיתונות, במדיה האלקטרונית ובאתרי אינטרנט, למי מתמנה הנכס. על פי רוב יהיו אלו עורכי דין אשר מתמחים בענייני הכונס. בכל אותם מודעות מפורטים תאריכי ההגשה, תאריכי הזימון לביקורים בנכס וכמובן פרטי התקשרות.

בהמשך מתבצעות ההצעות לרכישת הנכס על ידי מילוי טפסים. למעשה זהו השלב הראשון בכל התהליך. אחרי שהרוכש רואה את הנכס באופן פיזי ומחליט כי אכן הוא מעוניין לרכוש אותו, יהיה עליו להעמיד לבנק ערבות בנקאית במזומן או בשיק על פי מה שהכונס ידרוש ממנו.

איך בוחר כונס הנכסים את הרוכש המאושר?

אז ברור שעל כל נכס כזה ישנם כמה וכמה קופצים. מצוקת הדיור יחד עם המיתון הקשה, גורם לכך שרבים מחפשים לוח רכוש וציוד מכונס וגם אופציות חילופיות וזולות יותר לרכישת דירה .הדירות הללו מכינוס נכסים מהווים בהחלט מוקד משיכה עבור רבים. אז מי בכל זאת יזכה? לאחר שישנם כמה וכמה הצעות, יכול כונס הנכסים להחליט איזו הצעה הוא מעוניין לקבל ואיזו הצעה הוא מבקש לדחות. בכל מקרה בעת קבלת כל ההצעות, הוא אמור להגיש את ההצעות הרלוונטיות לאישור בית המשפט. פקידי בית המשפט הם אלו שאמורים להחליט בסופו של דבר מי יהיה רשאי לקבל את הנכס.

עורכי הדין בוחרים בדרך כלל אץ ההצעה הכי שווה והכי יקרה.

סוף דבר

לאחר שבית המשפט מאשר את הרכישה, אחרי שישנם כל האישורים הנדרשים, על הרוכש לבוא ולהשלים את התהליך. זה כולל את תשלום יתרת הסכום על הנכס והסדרת התשלום על פי חוזה המכר. בשלב זה הנכס עובר לידי הרוכש.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חדרי ילדים מעץ מלא ואיכותי – למה זה חשוב?
כשאנחנו מתכננים לרכוש לילדים שלנו ריהוט, בין אם זו מיטה, שולחן או כל דבר אחר, עלינו להקפיד ולשים לב...
קרא עוד »
יונ 17, 2021
הסבה לתכנות
למה בעצם הסבה לתכנות? אפשר לענות על כך בדרכים רבות: מעבר לזה שתכנות זה קרש קפיצה למשכורת מתגמלת (מאוד),...
קרא עוד »
אוג 30, 2021
האם כדאי לי להיות עצמאי?
בישראל שני הסיווגים העיקריים של עובדים הם עצמאי ושכיר. על כן אנשים רבים חוככים בדעתם האם כדאי להם...
קרא עוד »
אפר 12, 2017