בדיקת קרינה- כיצד היא מתבצעת

אם אתה מתגורר באזור שבו ישנם לא מעט עמודי חשמל ואנטנות סלולריות, או אם אתה עתיד לרכוש בית חדש באזור מעין זה, חשוב מאוד שתבצע בדיקת קרינה, בכדי לדעת כמה קרינה מקבל הבית בעקבות הימצאותו בטווח קרוב לעמודי חשמל ואנטנות סלולריות והאם רמת הקרינה עולה על המותר כחוק על פי המשרד להגנת הסביבה. במידה ורמת הקרינה הינה משמעותית, חשוב מאוד לדווח על כך למשרד הבריאות ולמשרד להגנת הסביבה, בכדי להסיר את האנטנות הסלולריות או את עמודי החשמל אשר גורמים לחדירה בלתי מבוקרת של קרינה אל תוך המבנה.

בדיקת קרינה

לעוד פרטים על בדיקת קרינה ואיך היא מתבצעת, לחצו כאן…

איך מתבצעת בדיקת קרינה

ישנם כיום אנשי מקצוע העוסקים בתחום בדק בית בתהליך רכישת דירות יד שניה או יד ראשונה. מטרתם של אנשי המקצוע הללו היא לבחון את רמת הקרינה הקיימת במבנה הנתון. בבדיקת הקרינה לרוב יבדקו שני סוגי קרינה הגובלים בעיקר בקרינה אשר מתקבלת מהאנטנה הסלולרית בגין שימוש במכשירים ניידים ובגין קרינה המתקבלת מעמודי חשמל שונים בגין שימוש במכשירים חשמליים. הבדיקה מתבצעת על ידי שימוש במכשירים שונים שמטרתן היא מדידה מדויקת של אחוזי הקרינה החודרים אל המבנה. אנשי המקצוע ישתמשו במכשירים הללו הן כאשר הם פועלים והן כאשר הם כבויים, בכדי ליצור דוח מדויק מאוד בקשר לרמת הקרינה החודרת את המבנה. רמת קרינה גבוהה מדי המתגלה בדוח, היא ללא ספק נתון שיש לייחס לו ערך וחשיבות ואף לבטל בגינו את רכישת המבנה אותו היית מעוניין לרכוש. בדיקת קרינה בלתי מייננת היא דבר חשוב מאוד שבכוחו להציל חיי אדם.

מתי חשוב לבצע בדיקת קרינה

כאמור, לפני רכישת בית חדש, משרד או כל סוג אחר של נכס המצוי קרוב ללא מעט אנטנות סלולריות או עמודי חשמל, חשוב וכדאי לבצע בדיקת קרינה. גם בבית קיים אשר לפתע שמתם לב כי הותקנו בקרבתו לא מעט אנטנות סלולריות חדשות, כדאי וחשוב להזמין אנשי מקצוע המומחים בתחום הבדיקות הנוכחי, שיבדקו כמה אחוזי קרינה חודרים אל הבית והאם מדובר בחריגה מהנורמה. כיום ניתן למצוא מכשירי מדידת קרינה אשר ניתן למדוד בהם את הקרינה בכל מקום באופן עצמאי. אולם, אם אתם מעוניינים לדעת באופן וודאי ומדויק כמה אחוזי קרינה חודרים אל הבית, כדאי להיעזר בשירותיהם של אנשי מקצוע מומחים ומקצועיים בתחום בדיקות קרינה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירות תרגום מסמכים מומלץ מעברית לסינית
שירות תרגום מסמכים מומלץ מעברית לסינית הינו שירות חשוב, שהופך לפופולארי במיוחד בתקופה האחרונה. סין...
קרא עוד »
מאי 23, 2018
חמש תובנות חיוניות על יועצי נישואין
יועצי נישואין יכולים להיות האור המנחה עבור זוגות המנווטים במורכבות מערכת היחסים שלהם. אנשי מקצוע אלה...
קרא עוד »
מרץ 10, 2024
הסכם זיכיון למסעדה – השורות הקטנות
זיכיון למסעדה או לכל נכס אחר, עשוי להיות הליך פשוט אך יחד עם זאת, הסכם זיכיון כזה עלול לבוא עם אותיות...
קרא עוד »
יונ 25, 2020