מחירי מצבות מעוצבות

צריכים להזמין מצבה? מצבה משיש או מאבן חברון או מגוש מרשים של גרניט, יכולה להיות מכובדת ונאה. יחד עם זאת, רבים מעדיפים לכבד את יקיריהם שהלכו לעולמם בהזמנת מצבות מעוצבות, בצורה אחרת. ישנם שיקולים רבים שיכולי לסייע לכם לבחור מצבה מעוצבת, ולעיתים גם המחיר מהווה שיקול. בסקירה הנוכחית נספר כל מה שצריך לדעת על מחירי מצבות מעוצבות ועובדות הקשורות לכך.

סלעי יבוא או סלעים מקומיים

גורם מרכזי שמשפיע על מחירי מצבות, בפרט על המעוצבות שבהן, זה מקורו של הסלע. סלעים המשמשים למצבות מסותתות ביד אומן יכולים להגיע מישראל, מארצות הסביבה (למשל ירדן, טורקיה) וגם ממדינות רחוקות ואקזוטיות. כאשר מדובר על ייבוא מיוחד, ממדינה מאוד רחוקה, מחיר המצבה נגזר מעלויות ההובלה והאספקה.

הנדירות של הסלע

מצבות מעוצבות ניתן ליצר מסלעים יחסית נפוצים בארץ, כגון גרניט, בזלת, טוף. אך ניתן לייצר מצבות מעוצבות אף מסלעים נדירים יותר. לדוגמא, מחצבים שקופים למחצה או נוצצים, מצבות בשילוב קריסטלים או שיש טהור נדיר. מחירי מצבות מעוצבות קשורים קשר הדוק לנדירות של הסלע. בסלעים נדירים, מחירי מצבות מעוצבות יהיו בהתאם. אך חשוב לשים לב כי ניתן להפיק מצבות מרהיבות ומאוד מעוצבות, אפילו ייחודיות, גם מסלעים לא נדירים במחירים מאוד סבירים.

עבודת הסיתות והעיצוב

סתתי אבן וסלעים מיומנים מספרים כי במיטבו, העיצוב יתבצע בצורה מחושבת ביותר ומוקפדת עד הפרט האחרון. אולם רמת ההשקעה והזמן הנדרש לעיצוב ולסיתות מצבות מיוחדות כמו לדוגמה: מצבות עם לב תלוי בגורמים שונים. בעלי מלאכה מתמחרים את המחיר משילוב של עלות חומר הגלם (סלעים, שיש, תוספות) ומורכבת העיבוד והייצור. מומלץ, אם כן, לבקש הערכת מחירי מצבות מכמה סוגי מצבות, למען יצירת מצבה לאנשים היקרים שיישארו תמיד בלבבכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שעורה בעין טיפול טבעי שעובד
סעורה עיניים היא מצב שבו העין הופכת דלקתית, אדומה ומימית. זה יכול להיגרם על ידי חיידקים או וירוסים,...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
מהו סירטון תדמית ואיך הוא יכול להעיף אותך קדימה על פני המתחרים
בכל הנוגע לשיווק מוצר, שירות, מותג או כל בית עסק, מי שנמצא בזירת העסקים יודע עד כמה קשה המלחמה על לב...
קרא עוד »
דצמ 26, 2018
למה צריך לדאוג בשטח העבודה
כאשר אתם עובדים או מנהלים חלל עבודה שיש בו ומתבצעת בו בעיקר עבודה פיזית, מכונות וכלי עבודה שונים -...
קרא עוד »
ספט 19, 2017