הסכם ממון – האם זה אפשרי לרצות את 2 הצדדים?

הסכם ממון

תהליך של גירושין הינו תהליך סבוך ביותר שבו צריך למעשה לפרום את כל הקשרים שנוצרו לאחר ששני אנשים עצמאיים קשרו את החיים שלהם האחד בשני.

עם השנים נוצרים עוד ועוד נכסים משותפים, נולדים ילדים ובני הזוג צוברים הון משותף שאותו צריך לחלק בצורה שתהיה נכונה לשני הצדדים גם יחד. זהו מצב שאינו פשוט במיוחד כאשר מדובר בגירושין שמעלים אל השטח רגשות קשים כמו שנאה, כאב או תסכול. בקלות יתרה כל אלה יכולים להפוך כל תהליך של גירושין "רגיל" לשטח של מלחמה שבה בני הזוג מנהלים ריבים רבים בנוגע לחלוקה של כל המשותף, לכן עוד בתחילת הדרך חשוב להגיע אל סוג של הסכמה שנועדה לחסוך את כל זאת על ידי יצירה של הסכם ממון שנועד להכין את השטח לעתיד שיכול להיות פחות ורוד ממה שחושבים.

הסכם חיים משותפים

לחשוב בצורה ריאלית

ישנה תפיסה לא נכונה כי מדובר למעשה בהסכם שנועד לשמור על ההון של צד עשיר לנגד הצד השני שעלול לעשוק אותו במידה והדרכים של בני הזוג מתפצלות בעתיד, אולם בהתחשב בסטטיסטיקה אשר מראה בצורה ברורה כי אחד מכל שלושת הזוגות שמתחתנים בארץ, סופו יהיה בתהליך של גירושין, הכנה של השטח כל עוד שני הצדדים אוהבים וסומכים האחד על השני מסייע לחסוך כאב רב שקורה במקרים רבים של גירושין שהתחילו במערכת יחסים אוהבת ונגררו בבתי משפט בשל חוסר הסכמה על חלוקת הרכוש המשותף במשך שנים רבות. כתבנו בעבר על הסכם לחיים משותפים, בו מומלץ לעיין.

לכבד את בן/בת הזוג

הכנה של השטח לקראת אפשרות של פרידה למעשה אומרת כי אנחנו מכבדים את הצד השני ולא רוצים שייפגע בשלב שבו מערכת היחסים מסתיימת עם שאלות רבות שעולות ורק מגבירות את הכאב. כל עוד הרציונל נמצא על פני השטח ראוי כי זמן זה ינוצל כדי לדעת מה עושים אחרי שכל האהבה נגמרה כדי שמערכת היחסים תישאר אחת שמכבדת את שני הצדדים גם יחד. יצירה של הסכם ממון בצורה משותפת דואג לעתיד של המשפחה ושומר על האינטרסים של כולם כדי שיוכלו להמשיך הלאה בצורה מכובדת.

להקדים את המאוחר

יצירה של הסכם ממון רצוי להכין לקראת נישואין ולא לאחריהם. אפשר לומר כי החתימה על הסכם ממון וההסכמה על כל הסעיפים בצורה משתפת ולא בצורה אגרסיבית מרה על יחסים של שוויון ועל הצורך של כל אחד מן הצדדים להראות את טוהר כוונותיו כאשר הוא מתכוון להתחתן עם האדם ולא עם הרכוש שלו. על מנת להבטיח לכם את ההסכם האיכותי ביותר, מומלץ לקרוא כתבה שפורסמה בNRG עם כמה כללים לבחירת עורך דין המתמחה בהסכמי ממון.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו דברים צריך לדעת לפני שפונים לקחת הלוואה חוץ בנקאית
על הלוואות חוץ בנקאיות הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שאינה כרוכה בעירוב חשבון הבנק שלכם לצורך לקיחתה....
קרא עוד »
נוב 16, 2016
פרסום ברדיו עלויות
העסק שלכם יוכל להשיג לא מעט לקוחות חדשים אם רק תדעו לפרסם אותו כמו שצריך ברדיו. כך שאם אתם רוצים לקדם...
קרא עוד »
יונ 27, 2018
בטיחות בעבודה
אתרי עבודה רבים נחשבים למסוכנים בפוטנציה לעובדיהם, ולכן, הם חייבים לנהוג על פי תקנות שהתפרסמו על ידי...
קרא עוד »
אוק 27, 2017