תהליך רישום פטנטים

רישום פטנטים

בכדי להבין לעומק את תהליך רישום פטנטים, ראשית עלינו להבהיר מהו בכלל פטנט. סעיף 3 לחוק הפטנטים מגדיר פטנט כ: ״המצאה, מוצר או תהליך בכל תחום טכנולגי שנחשב חדש, מועיל, ניתן לשימוש תעשייתי ויש בו התקדמות המצאתית״. למעשה מדובר בזכות הנקראת זכות הפטנט שהיא בלעדית על המצאה לזמן מוגבל. עוד על רישום פטנטים בישראל באתר של BM PatenTech.

הרעיון הוא למנוע או לבלום אדם פרטי או חברה מלעשות שימוש בהמצאה של אדם אחר, אך היא לאו דווקא מעניקה לאדם שהמציא את הפטנט, זכות מלאה לעשות בו שימוש. פעמים רבות ההמצאה איננה שכלול או שיפור של ההמצאה הקיימת או לחילופין מדובר בהמצאה שמבוססת על המצאה של אדם אחר ואז עלולה להיווצר בעיה. מכיון ומדובר בהליך מורכב הכולל בירור, סריקת פטנטים, הגשת בקשה לפטנטים, מילוי טפסים, עריכת פטנטים ועוד, מומלץ להיעזר בחברה שעושה עבורכם תהליך רישום פטנטים בצורה מקיפה, מקצועית ומעמיקה.

מה התהליך כולל?

כל תהליך רישום פטנטים מתחיל בחיפוש פטנטים, כלומר בדיקה מעמיקה האם הרעיון או ההמצאה שלנו כבר קיימים ומוגדרים כפטנט. חברת maya-patents מספקת שירות מקצועי של חיפוש פטנטים שלמעשה מאפשר לבדוק פרסומים קודמים של המצאות. ביצוע ניתוחי דוחות מפורטים יסייע להבין האם הפטנט קיים או לא קיים במאגרי הפטנטים. בשלב הבא, זאת במידה ואכן לא מצאנו כי קיים פטנט או המצאה זהים לשלנו, יהיה עלינו להגיש בקשה לפטנט.

בבקשה עצמה יצוין התאריך של בקשת הפטנט שהוא גם תאריך קבלת הבקשה על ידי משרד הפטנטים. חשוב להבין, שכל עוד הפטנט נמצא בתהליך של הגשת בקשה, בעל הפטנט עדיין לא זכאי לזכויות משפטיות. רק לאחר שהבשה נבחנה ואושרה, הפטנט יהיה תקף ל-20 שנים. כאמור חברת maya-patents מבצעת עבורכם את כל התהליך החל מייעוץ ראשוני, דרך חיפוש פטנטים, ניתוח תוצאות החיפוש ודו״חות חיפוש. הבחירה להיעזר בשירותי ייעוץ ובניית אסטרגיה המאופיינים באמינות, מקצועיות ושקיפות לאורך כל הדרך תבטיח לכם כי אתם מבצעים את התהליך על פי החוק ובהתאם לכללי המדינה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מידע חשוב למשקיעים – הערך של שיפוץ מבנים
בימים בהם שוק הנדל"ן בוער והמשקיעים מחפשים נכסים להשקעה במחיר זול רובנו מחפשים את ההזדמנויות הטובות...
קרא עוד »
ספט 11, 2015
ניקוי חלונות בגובה לגורדי שחקים
גורדי שחקים הם לא רק מבנים בעלי עשרות קומות המגיעות כמעט עד לשחקים. גם מבנה גבוה בן עשר או עשרים קומות...
קרא עוד »
יונ 01, 2022
תביעת תאונות עבודה
אתם מרגישים שהעבודה היא חייכם? היא זו שמאפשרת לכם לממן את חיי המשפחה וגם לצאת לחופשות מידי פעם? אם כך,...
קרא עוד »
מרץ 26, 2018