אפשרויות למימון בית אבות

מימון בית אבות

אנשים שנמצאים בגיל השלישי כמו גם קשישים, מוצאים עצמכם לעיתים זקוקים לפתרון מגורים נוח, באמצעותו הם יוכלו לקבל את כל השירותים הדרושים להם על מנת לחיות חיים איכותיים, בריאים ואפילו תוססים! לכן רבים בוחרים דיור בבית אבות שנועד כדי לאפשר שלל פעילויות, שירותים, טיפולים וכל מה שאנשים בגיל הזהב זקוקים לו.

כיום ישנם מגוון בתי אבות חלקם בבעלות פרטית וחלקם בבעלות של הממשלה, כאשר לכל בית אבות ישנה עלות חודשית אותה צריכים לממן הדיירים, בין אם מדובר בעלות מלאה או חלקית.

מימון בית אבות

אם אתם רוצים להפוך את החיים שלכם לנוחים יותר, חשוב לברר עלויות של בתי אבות אך בד בבד להבין כיצד ניתן לממן שהות בדיור מוגן או בבית אבות. אז מהן האפשרויות למימון בית אבות? הנה 4 אופציות רלוונטיות:

פנסיה והון עצמי – נסו להבין אילו נכסים עצמיים יש לכם שיסייעו למימון המגורים שלכם בבית אבות. בדקו מהו הסכום החודשי שיש לכם בקרן הפנסיה, בדקו כמה כסף נותר בקופות הגמל, האם תוכלו למכור את ביתכם למען המימון ונסו לבדוק אודות אמצעים כלכליים שיש ברשותכם שיסייעו לכם לבחור במקום מגורים נוח ואיכותי.

שימו לב כי מי שירצה למכור את ביתו כדי לבצע את המעבר, יוכל לקחת משכנתא למימון בית האבות, תוך שעבוד הנכס עד להחזרת הסכום במלואו. בכך תבטיחו כי לא תאבדו את ביתכם.

קבלת סיוע של משרד הבריאות – דרך נוספת אשר באמצעותה ניתן לממן את השהות בבית האבות, היא באמצעות פנייה אל הביטוח הלאומי לקבל סיוע במגורים. בדקו מהן הזכויות שלכן והאם אפשר לבצע התאמה של מוסד מתאים למגורים על ידי אשפוז סיעודי, או שנסו לקבל סיוע ומימון סוציאלי על ידי הביטוח הלאומי, תוך השתתפות עצמית. בכך יוכל משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי לסייע לכם.

הפעלת הביטוח – דרך נוספת שבאמצעות אפשר לפעול היא על ידי קבלת כספי הביטוח בריאות, בין אם פרטי לבין אם מדובר בביטוח לאומי. בדקו מהי הזכאות שלכם למימון על ידי חברת הביטוח לה שילמתם כספים במשך השנים, כמו גם שיש לבדוק אודות היכולת שלכם לקבל ביטוח סיעודי שמסייע לממן את השהייה בבית אבות.

מימון באמצעות פניה לרשויות – בשל כך שישנם בתי אבות שעובדים בשיתוף הרשויות המקומיות. חשוב לבדוק כיצד ניתן לקבל סיוע מן הרשויות על מנת לשהות בבית אבות והאם ישנה השתתפות של הרשויות במימון. בכך תוכלו להבטיח כי התשלום עבור בית אבות, יהיה קל יותר.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סרטוני תדמית לעסקים קטנים בעידן המדיה החברתית – מדוע צריך אותם?
אם יש לכם עסק שאתם רוצים לשווק ולקדם כדאי שתשקלו הכנת סרט תדמית לעסק. אבל מהו סרטון תדמית? ומדוע חשוב...
קרא עוד »
אוג 07, 2017
למה לא כדאי להזמין את החברים שלכם לעשות לייק
השאלה איך תוכלו לקחת את האתר שלכם כמה צעדים קדימה היא שאלה שבוודאי מטרידה אתכם לא מעט כי הרי כולנו...
קרא עוד »
ספט 26, 2017
השקעות בבורסה
שוק המניות הוא מקור גדול לעושר. במדינות מסוימות, זהו מקור העושר החשוב ביותר. כאשר אתה משקיע בבורסה,...
קרא עוד »
דצמ 21, 2022