אילו דברים צריך לדעת לפני שפונים לקחת הלוואה חוץ בנקאית

על הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שאינה כרוכה בעירוב חשבון הבנק שלכם לצורך לקיחתה. הלוואה שכזו אינה מותנית ביכולות הפיננסיות שהפגנתם כלפי הבנק שלכם והיא בדרך כלל תתאים דווקא לאנשים שיכולות החזר ההלוואה שלהם לפי תנאי הבנק, מוגבלות. לפני שלוקחים הלוואות חוץ בנקאיות מומלץ לחשוב על מספר סוגיות, שהבנתן קריטית. המוסד המתאים, סכום ההלוואה ומועד לקיחת ההלוואה הם חלק מאותן סוגיות. נפרט אודותיהם.

מתי מומלץ לקחת הלוואה חוץ בנקאית

כאמור מעלה, הלוואה חוץ בנקאית מומלצות בעיקר לאנשים שהיחסים שלהם עם הבנק מורכבים. בנקים רבים, לא מסכימים לספק הלוואות לאנשים פרטיים או חברות עסקיות שלחשבונותיהם אין ערבויות, שלא הוכיחו תנועה מספקת בחשבון ה'עובר ושב' שלהם או שהם בעיצומה של החזרת הלוואה אחרת. במקרים כאלה, ובמקרים של צורך במספר הלוואות בו זמנית, נוצרו ההלוואות החוץ בנקאיות.

סכום ההלוואה

באופן כללי, סכום ההלוואה שאתם מתעתדים לקחת, צריך להיות שקול מראש על פי מספר פרמטרים. כמות הכסף שאתם צריכים, היכולת שלכם להחזיר את ההלוואה והריבית על הסכומים השונים עם חלק מהפרמטרים שעליכם לשקלל בעת ההחלטה על סכום ההלוואה הרצוי. כמובן, שגם נכונות מקור ההלוואה שלכם בדבר סכום ההלוואה המקסימלי היא מכרעת בחשיבותה כאשר אתם מחפשים מקור להלוואה חוץ בנקאית.

הסדרי החזר ההלוואה

בהלוואות חוץ בנקאיות, בשונה מבנקים, הסדרי החזר התשלום משתנים מחברה לחברה. הריביות בחברות כאלה בדרך כלל יהיו גבוהות מבבנקים, אך בכדי למשוך אתכם לקבל את שירותיהם, חברות המספקות הלוואות חוץ בנקאיות יפתו אתכם בהסדרי החזר הכסף אטרקטיביים עבורכם באופן ספציפי. לפני שאתם פונים לחתום על הלוואה כזו או אחרת, ערכו סקר שוק הבוחן את אופני החזר התשלום ומועדי תחילתו, השונים מחברה לחברה.

הגופים השונים המספקים שירותי הלוואות חוץ בנקאיות

הלוואות

חשוב לשים את הדעת על הגוף שעתיד לספק לכם את ההלוואה החוץ בנקאית. חברות שונות מספקות את השירות הנ"ל וביניהן חברות פרטיות, חברות אשראי ואף בנקים (שהלוואות חוץ בנקאיות הן שירות נפרד שהן מספקות). בנקים הם כמובן המקור המהימן ביותר לנטילת הלוואות מכל סוג שהו, אך בהקשר של הלוואות חוץ בנקאיות הן יגבו את הריבית הגבוהה ביותר. לעומתם, חברות פרטיות יציעו ריבית נמוכה אך מהימנות מוטלת בספק.

הלוואה חוץ בנקאית מחברה פרטית

כאשר פונים לחברה פרטית לצורך לקיחת הלוואה יש לשים דגש מיוחד. חברה פרטית היא אינה בנק או חברת אשראי אשר מתקיימות ממתן שירותים נוספים. כל מהות החברה היא לספק הלוואות ולהרוויח את הריביות מהן. לכן, מהימנותן של חברות פרטיות אלו מוטלת בספק ולפני שלוקחים הלוואה מהן יש לבדוק אותן לפני ולפנים. קריאת חוזה ההלוואה וחזרה על פרטיה חשובים במיוחד כאשר מדובר בחברות פרטיות, אפילו יותר מגופים אחרים.

הלוואה, בין אם תוך או חוץ בנקאית, היא החלטה רצינית שיש לקבל בכובד ראש

ככלל, הלוואה היא עניין שיש להשקיע מחשבה עמוקה לפני לקיחתה. חשוב להבין את כלל הפרטים הכרוכים בהלוואה, ביניהם סכום ההלוואה, הסדרי ההחזר שלה, הגוף ממנו לוקחים את ההלוואה ומועד נטילת ההלוואה. בהלוואה חוץ בנקאית נכון הדבר כפליים משום שקיים מגוון רחב יותר בכל הפרמטרים הללו, ובנוסף קיים גם נושא מהימנות הגוף ממנו לוקחים את ההלוואה. גופים רבים רק מחכים שתיקחו מהם הלוואה, היו חכמים וחשבו על היום שאחרי כניסת הכסף לחשבונכם, כאשר תעמדו בפניי תחילת ההחזר של ההלוואה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה מיוחד במחשבי מק לעומת מחשבים אחרים
אחד היתרונות היותר מיוחדים ומשמעותיים במחשבי המק' של אפל, הוא מהירות התוכנה והמעבד שבו. בכלל, מהירות...
קרא עוד »
אוק 30, 2019
לימוד אנגלית לילדים – לדאוג לעתיד של הילדים שלכם
לימוד אנגלית לילדים היא מיומנות חשובה שילדים יכולים ללמוד שכן היא עוזרת להם בעתידם. זה גם עוזר להם...
קרא עוד »
מאי 30, 2022
כל המידע על תובענות ייצוגית
מהי תובענות ייצוגית? כיצד הדבר נעשה? למי זה רלוונטי? באילו מקרים ניתן להגיש תובענות ייצוגית? כאן תוכלו...
קרא עוד »
ספט 13, 2021