שיטות ואסטרטגיות מסחר

אופציות דיגיטליות

כל אחד חולם על עשיית רווחי הון בשוק ההון. זה בהחלט דבר אפשרי אבל כיצד ניתן להשיג זאת? רכישה ומכירה של מניות ושאר כלים פיננסיים אינה מבטיחה יצירת תשואה סתם כך. על מנת להצליח להרוויח כספים בשוק ההון יש צורך בשיטות ואסטרטגיות מסחר. ישנן אסטרטגיות שונות הנלמדות במכללות ללימודי שוק ההון ואפילו נלמדות בצורה אקדמית. לכל שיטה יש את המאפיינים שלה אך ההיגיון מאחורי כולן הוא קנייה במחיר זול ומכירה במחיר גבוה יותר על מנת לקצור תשואות. להלן כמה אסטרטגיות למסחר.

 

מסחר רובוטי – מסחר רובוטי הוא מסחר המבצע בעזרת תכנת מחשב, להלן רובוט, המסוגל לבצע פעולות מהירות בכמות גדולה, דבר שאף אדם לא יכול לעשות בעצמו. העיקרון מאחורי המסחר הרובוטי הוא לבצע תנועות רבות של קנייה ומכירה אשר כל אחת מהן מפיקה רווחים קטנים. אך הכמות המצרפית מאפשרת להגיע לסכומים. כאשר המסחר הרובוטי נולד הוא היה נגיש רק עבור בתי השקעה גדולים אשר פיתחו בעצמם את אלוגריתם ההשקעה, היום מסחר רובוטי זמין לכלולם וחברות השקעה רבות מספקות שירות זה ללקוחות המשקיעים.

מסחר רובוטי הוא מסחר טכני שאינו דורש ניתוח מעמיק של המניות וניתוח הדוחות הכספיים של החברות. מסחר רובוטי הוא מסחר לטווח קצר אשר עובד על פי עיקרון של ניתוח וזיהוי מגמות בערך המנייה. למשל יתכן שחברות מסוימות מראות עליות, אפילו קלות, ביום מסוים בשבוע. יתכן שהחברה נמצאת במגמה כללית של ירידה אך עדיין מקיימת את העליות המתונות ביום מסוים בשבוע. מסחר רובוטי מאפשר לכם לגלות הזדמנויות עלו ולהפיק רווחים קטנים מכל מנייה.

 

אם תחום הפיננסים מעניין, אתכם, מומלץ לצפות בראיון עם מאיר וילנסקי (Meir Velenski), לשעבר מנכ"ל City Index ישראל. מרתק במיוחד. עוד על מאיר וילנסקי תמצצאו בבלוג שלו.

 

ניתוח פונדמנטליסטי – בניגוד למסחר הרובוטי הטכני, ניתוח פונדמנטליסטי הוא בדיוק ההפך. כאן אין מדובר בהשקעות לטווח קצר אלא השקעות לטווח הארוך. באסטרטגיית השקעה זו כן חשובה המגמה של המנייה, המגמה של השוק וכל מה שקורה מסביב. בשביל לבצע השקעות שכאלה יש לנתח את הדוחות הכספיים של החברות; לנתח את המצב הכללי בשוק ובכלכלה וכל הגורמים אשר יכולים להשפיע. אפילו שינויים פוליטיים משחקים כאן תפקיד ושי צורך בניתוח מעמיק. אלו הן השקעות במניות לטווח ארוך מתוך אמונה שערך המנייה יעלה בטווח הארוך ויאפשר לכם להפיק רווחים.

 

אסטרטגיית מרווח עולה – אסטרטגיה זו נחשבת לקלה יחסית והיא מתאימה למתחילים בזכות זה ובזכות העובדה שניתן להפחית את הסיכון. אפילו אין צורך לנחש או לחזות מה יקרה בשוק. נניח ואתם מצפים שהשוק יעלה יחסית למצב שבו הוא נמצא כרגע אך עדייו אתם רוצים לקחת בחשבון מצב של קריסת השוק. הצעדים שתנקטו באסטרטגיה זו הם מכירה של אופציית call על מחיר נכס הבסיס כרגע; במקביל רכישה של call מתחת לערך הנכס. במצב שכזה אם ערך השוק יעלה, יישאר אותו דבר או ירד במידה פחותה המשקיע תמיד מרוויח. רק גודל הרווח משתנה. אם השוק יקרוס המשקיע יפסיד אך בזכות משחק האופציות ההפסד יהיה מתון.

 

אסטרטגיית מרווח יורד – דומה מאוד לאסטרטגיה הקודמת אך בהבדל שכאן מניחים שהשוק ירד. שוב פעם מבצעים את הפעולות של מכירת call על ערל הנכס הנוכחי אך הקנייה מתבצעת מעל הערך הנוכחי. אך שימו לב שיש צורך בביטחונות מכיוון שכאשר השוק עולה יש צורך לשלם.

 

אסטרטגיית פרפר – שילוב של שתי האסטרטגיות האחרונות שהוזכרו; האסטרטגיה מתאימה למצב שבו אנו מעריכים כי השוק ישמור על יציבות באותה הנקודה. אסטרטגיה זו מושגת בעזרת 4 פעולות: מכירת call בערך גבוה מהערך הנוכחי של הנכס, מכירת call בסטרייק נמוך וקניית שתי אופציות call בערך שבין שתי האופציות של המכירה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו הלבוש המתאים לראיון עבודה
תאמינו או לא, באולג'ובס גילו שראיונות עבודה רבים נכשלים עקב הנראות של המרואיין או המרואיינת. לעיתים...
קרא עוד »
דצמ 13, 2016
מה עסק צריך לעשות בכדי להרוויח?
השאלה שבכותרת היא שאלת מיליון הדולר, כיצד אנחנו דואגים להרוויח כסף מעסק שבבעלותנו? תתפלאו לשמוע אין...
קרא עוד »
ספט 27, 2017
השכרת דירות בנס ציונה
יש לכם דירה שעומדת להשכרה? מעוניינים למצוא בקלות ובמהירות שוכר לנכס שלכם? ואולי בכלל אתם עומדים בצד...
קרא עוד »
מרץ 11, 2021