טיפים לניהול פיננסי

הסכם חיים משותפים

היום כבר ברור לכל שניהול הצד הפיננסי של חיינו היא התמחות בפני עצמה, זאת מתוך ההבנה שכל אדם הוא יחידה כלכלית, עסק קטן של ממש, וכך יש לראות את הדברים. לא משנה מה עיסוקו של אדם, היכרות והבנה של התנהלות פיננסית היא הכרחית בעידן המודרני. אז אם גם אתם רוצים לעשות סדר בדברים ולהפיק את המיטב מהמצב הפיננסי שלכם, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לניהול הפיננסי שלכם

  • סדר וארגון- הדבר החשוב ביותר בניהול פיננסי הוא הקפדה על סדר וארגון, ולא, לזכור הכול בראש זה לא טוב מספיק. לסדר והארגון יש מספר משמעויות רחבות, ומעבר לעובדה שמדובר על הכרח מבחינת ההתנהלות, לשגרה של סדר יש השלכה על הגישה שלנו לנושא. ככל שנקפיד על ארגון וסדר, הגישה לנושא תהיה חיובית יותר.
  • מעקב- לארגן את ההוצאות מול ההכנסות ולשמור על סדר בספרים ובמספרים זה חשוב, אבל אם לא מבצעים מעקב אחר הדברים, לסדר כשלעצמו יש הרבה פחות חשיבות. לפיכך, הסדר נועד בכדי להקל עלינו במעקב על הדברים, ועלינו לנצל את אותו הסדר שהקפדנו עליו בהצלחה כה גדולה בכדי להקפיד על מעקב הפיננסים במטרה שנוכל להסיק מסקנות ולהתכונן לעתיד.
  • שקיפות וריכוזיות- את כל הדברים הפתוחים, החשבונות, הפעילויות הפיננסיות, הרכישות, ההוצאות וההכנסות חשוב מאד לרכז את כל הנתונים כולם כך שתוכלו להתעדכן בהם ממקור אחד. שקיפות מתייחסת לבהירות סביב כל אחת מההוצאות וההכנסות והרכבן. בירוקרטיה היא מרחב פורה מאד לסטיות, טעויות, אי הבנות ואי בהירויות, והמשמעות מבחינתכם היא פוטנציאל גבוה לאובדן כסף. שקיפות תאפשר להימנע מכך.
  • השכלה- הדרך הטובה ביותר לשלוט באמנות הניהול הפיננסי, בין אם מדובר על הרמה הפרטית, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קנה מידה ארגוני, היא באמצעות השכלה. קורס ניהול פיננסי במסגרת ההכשרות של המי"ל יוכל להעניק לכם השכלה מצוינת וממוקדת שתספק גם בסיס הבנתי וגם כלים מעשיים לניהול פיננסי יעיל של החיים הפרטיים, המקצועיים והעסקיים.
  • התמדה- אחד העקרונות שילמדו אתכם בקורס פיננסי של המי"ל, עקרון שמומלץ מאד שתיקחו אותו הלאה אתכם, הוא עקרון ההתמדה. אחרי שלמדתם והבנתם איך לעשות את הדברים, הקפדתם לעשות אותם, הגעתם לשקיפות מלאה על הנתונים שלכם, ריכזתם אותם וביצעתם מעקב- תתמידו ברוטינה הזו. ניהול פיננסי הוא אינו פרויקט נקודתי, והיא אינה משימה עונתית שעובדת על פי פולסים. זהו הבסיס ההכרחי להצלחה וחיוני להבין שבכדי לשמור על מצב פיננסי מאוזן ואף לאפשר לו לצמוח, חייבים להתייחס אל ניהול פיננסי כאל שגרת חיים.

היכנסו כעת לאתר של המי"ל לעדכון על פתיחת קורסים קרובים ועשו את הצעד הכה חשוב להצלחה הפיננסית שלכם.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יועצי המשכנתאות המוצלחים והמומלצים ביותר ל2022 – המרכז למשכנתאות
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מאסיבית במספר יועצי המשכנתא בישראל ובכל רחבי העולם. הסיבה לכך פשוטה -...
קרא עוד »
מאי 22, 2022
מתי מומלץ לקחת הדרכת הורים?
הורים הם האנשים החשובים ביותר בחייו של ילד. הם אלה שמלמדים את ילדיהם איך לחיות ולהתבגר. עם זאת, לרוב...
קרא עוד »
נוב 25, 2022
נדלן מניב בישראל
היום ישנה התעניינות הולכת וגוברת בתחום של נדלן מניב בישראל, מאחר ואנשים רבים מתחילים להבין ולהפנים...
קרא עוד »
פבר 01, 2022