הלוואות

בעידן המודרני זוגות רבים מוצאים את עצמם נקלעים לקשיים ומתקשים לממן את הצרכים השוטפים של המשפחה, כגון חינוך איכותי לילדים, שמירה על זמן איכות עם בן או בת הזוג או אפילו זמן לבד, יציאה לבילויים, רכישת בגדים ולא דיברנו על דירה, שרבים מהזוגות כיום יכולים רק לחלום עליה. מסיבה זו, יותר ויותר זוגות צעירים לוקחים הלוואות ייעודיות לכיסוי חובות ומחויבויות אחרות.
הלוואות יכולות להיות צרה גדולה כאשר נוטלים אותן שלא בחכמה. יחד עם זאת, בחירה חכמה ותכנון אישי ומוקפד של אורח החיים, לרבות הוצאות והכנסות וכן תכנון של מטרות ויעדים לשנים הקרובות – אלו יכולים להפוך את ההלוואה שנלקחה לכלי מינוף אישי והגשמת חלומות. באופן זה, זוגות רבים ומשפחות אשר הבינו את הגדולה שבנטילת הלוואות בצורה חכמה – הרחיבו את נכסיהם והפכו אותם לכוח כלכלי לצורכי יצירת ביטחון אישי.
על מנת להפוך את החיים לכאלה שנעים לחיות אותם, חשוב לתכנן מראש את אורח החיים, להגדיר יעדים, מטרות ורצונות, להכניס אותם לתוך לוח זמנים רצוי וראלי ולהתאים ללוח זמנים זה את אורח החיים היומיומי. במקרה זה, הגדרה של מטרות רצויות, בחינת ההון הקיים, המחויבויות הכלכליות הקיימות והשוואת אלו אל מול הרצונות האישיים והמשפחתיים – יכולה להוביל למסקנה כי יש להיעזר בהלוואה מתאימה.

הלוואה היא לא תהליך או פעולה שיש לבצע בהיסח הדעת או באופן אימפולסיבי. בחירה חכמה ועצם ההחלטה על נטילת הלוואה מצריכה את האדם לבחון את המניעים שלו, לבחון את היכולות שלו להחזיר את ההלוואה וכמו כן לבחון את המטרה שלשמה ההלוואה ניטלת. אם כל התשובות מספקות החלטה כי רצוי וכדאי לקחת הלוואה – גם שם הסיפור לא נגמר. wallet-2292428__340

בישראל של היום מגוון עצום של גופים, רשמיים ולא רשמיים, קטנים כגדולים, מציעים ללקוחות שונים נטילת הלוואות בהיקפים שונים. רוב הלקוחות אינם טורחים לברר את עלות והיקף ההלוואה, את גובה ההחזר, את הקרן מתוך ההחזר, את גובה הריבית ועוד. בשל כך, זוגות רבים נקלעים למצבים לא נעימים בהם הם מגלים שאת רוב הכסף עדיין לא החזירו. מסיבה זו חשוב לקחת בחשבון שיקולים מהותיים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פרויקט פארק בבלי – מה אתם צריכים לדעת?
הייחודיות של פרויקט פארק בבלי באה לידי ביטוי לא רק בהיותו פרויקט מגורים יוקרתי שמציע חווית מגורים...
קרא עוד »
יונ 05, 2022
חולצות מודפסות לכנסים
מקומות העבודה המקצועיים מתחילים בשנים האחרונות להבין את חשיבותם של אירועים ממותגים ברמה המקצועית,...
קרא עוד »
אוג 06, 2021
מה ההבדל בין אוכל יבש לאוכל רטוב לחתולים
כל אדם שמאמץ חתול כבר יודע היטב כי הדיאטה של החתול מבחינת התזונה היומית צריכה להיות שילוב בין אוכל...
קרא עוד »
ינו 21, 2020