משיכת כספים מקופות גמל

קופת גמל

 

השקעה בקופות גמל היא אחת האופציות הטובות להשקעה לטווח ארוך. ממשלת ישראל מעודדת השקעות אלו שמטרתן היא צבירת כספים לגיל הפנסיה. לכן, היא מאפשרת משיכתם ללא תשלום מס בהגיע גיל החוסך לפנסיה. הפטור ממס אף מלווה את החוסכים לאורך כל שנות החיסכון. כל שכיר חייב להפריש אחוז מסוים משכרו ואילו המעסיק משלים לו סכום כסף נוסף. שניהם גם יחד פטורים ממס. יחד נצברים סכומי כסף רבים לחשבון החוסך. קופת גמל להשקעה צוברת, איפה סכומים נכבדים לאורך השנים.

ניהול מקצועי

אלא שבצבירת הסכומים הללו לא תם העניין. ניהול נכון של קופות גמל יכול להניב עוד רווחים שנתיים סולידיים שאף הם מצטרפים לכספים הצבורים. אלא שכאן, יש צורך לסייג ולומר כי יכולות להיות תקופות בהן הקופות מפסידות כספים בגלל ניהול שאינו נכון, בגלל ירידות ערך שוק ההון מסיבות שונות ומעוד סיבות. יחד עם זאת, הסטטיסטיקה מספרת שלאורך השנים קיימת צמיחת רווחים בקופות הגמל וזאת בזכות ניהול נכון וזהיר. גופים פיננסיים שונים כמו: חברות ביטוח, בתי השקעות ואחרים נוספים הם אלו שמנהלים, בין היתר, את קופות הגמל.

בחירת מסלול השקעה

בחירת קופת הגמל להשקעה נעשית באחריות החוסך, אבל כאן, יש באפשרותו לקבל ייעוץ פנסיוני מקצועי. ככלל, השקעות הינן סולידיות אבל לחוסך יש אפשרות בחירה בין סולידיות פחות או יותר. הדבר תלוי ברצונו, במידת תעוזתו, באופיו ובצרכיו. יש שמסתכנים פחות ויש יותר. תיק השקעות יכול לכלול השקעות במניות של חברות מובילות בארץ ובעולם, בקרנות שונות בארץ ובחו"ל ובעוד מכשירים פיננסיים המיוצרים על ידי גופים עסקיים שונים.

פדיון כספים

משיכת כספים של קופת גמל להשקעה אפשרית בגיל פרישה ובמספר דרכים. ניתן לקבל את כל הסכום בבת את או בפרוסות חודשיות. ניתן לשלב בין שתי האופציות. במידה ונותרים כספים לאחר מות החוסכים הם מועברים ליורשים החוקיים ואינם הולכים לאיבוד. גיל הזהב הינו גיל מיוחד במינו. מצד אחד, אין הכנסות מעבודה שוטפת ומאידך, יש תמיד הוצאות בלתי צפויות. כספי פנסיה של קופת גמל יכולים לסייע רבות בתקופה רגישה זאת. הם מצטרפים לכספי קצבאות שמוענקות לזכאים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות למכירה מודיעין
אם אתם שוקלים לרכוש דירות למכירה מודיעין אתם צריכים להיערך לרכישה בצורה חכמה. יש טיפים שונים שכדאי...
קרא עוד »
פבר 24, 2019
ניכיון צ'קים עם עמלה נמוכה
בתי עסק רבים בכל רחבי הארץ נסמכים על השימוש בצ'קים דחויים, ובשל זאת האופציה של ניכיון צ'קים זה דבר...
קרא עוד »
פבר 26, 2018
מסחר בשוק ההון למתחילים
שווקי ההון בעולם הופכים בשנים האחרונות לאטרקטיביים יותר ויותר עבור מיליונים. משבר התעסוקה ויוקר...
קרא עוד »
יול 07, 2015