מסחר עצמאי – איך זה מתנהל ולמי זה יכול להתאים

מסחר עצמאי

עולם המסחר בבורסה ובכלל במוצרים פיננסים שונים, בין אם זה מסחר במניות, סחורות, אופציות, אגרות חוב, מטבעות חוץ וכדומה, נעשה בדרך כלל על ידי גורמים מתווכים. כלומר, על מנת שאנחנו נבצע את המסחר, אנחנו צריכים להשתמש בברוקרים וגורמים אחרים שמבצעים עבורנו את כל התהליך, יש מקרים בהם אנשים פרטיים משתמשים באותם גורמים גם בשביל לבחור איפה ובמה לסחור.

עם השנים נוצרו מערכות אשר מאפשרות למי שמעוניין, לבצע מסחר ללא שום צורך בגורם מתווך כזה או אחר. הרעיון הוא, במקום שאנחנו נבצע את כל התהליך דרך גורם שלישי, אנחנו פשוט פועלים באופן עצמאי על פי התוכנית שאנחנו קובעים לעצמנו, על פי המשאבים שלנו ובהתאם לתנאי השוק.

מסחר עצמאי

מסחר עצמאי הוא מסחר מאוד מפותח היום, בזכות העובדה שלא מעט חברות ובתי השקעות פיתחו תוכנות וכלים שונים, אשר מאפשרים למשקיעים לנהל את ההשקעות בעצמם. מדובר על תוכנות מיוחדות שמספקות עבורם את כל המידע הנדרש, וכך הם יכולים, בין אם דרך המחשב ובין אם דרך מכשיר הסלולר שלהם, לדעת בכל רגע נתון, מה מצב השווקים, איפה משתלם להשקיע ואיפה לא, ועוד שורה ארוכה של נתונים שיכולים לעזור לתהליך ההשקעה.

במסגרת מסחר עצמאי, הסוחר אחראי לכל ההחלטות שהוא מקבל, הוא יכול להשתמש בכל הכלים שעומדים לרשותו או בחלקם, הוא מחליט איפה להשקיע, כמה כסף לשים ועוד. כל התהליך מתבצע ללא תיווך של גורם אחר, מה שכן ישנם מסלולים של השקעות במסחר עצמאי, שכן כוללים ליווי, תמיכה ועזרה, כולל לימוד של הנושא מצד החברה שממנה רוכשים את התוכנה.

חשוב להדגיש, מסחר עצמאי אומנם נעשה באופן בלעדי על ידי המשתמש, אך על מנת שהוא יוכל לקבל את התוכנה ואת העדכונים שהיא מספקת דרך החברה, אזי שעליו לפתוח חשבון סוחר אצלה ולשלם סכום כסף מסוים.

מי יכול למצוא בכך תועלת

מסחר עצמאי לא מתאים לכולם. אם נרצה להמשיל את זה לעולם אחר שאנחנו מכירים, אז במובן מסוים זה כמו עולם הטיולים. יש מי שיכול לבנות מסלול טיול בעצמו, בעזרת מפות וכלים אחרים, אך יש מי שמתקשה בכך ומעדיף לצאת לטיול דרך חברה שמספקת לו את כל הכלים והאמצעים, והוא רק צריך להופיע ביום הטיסה עם המזוודה ביד.

אותו דבר מסחר עצמאי. מי שיש לו סבלנות, יכולת למידה עצמית, מי שיש לו כוח ומוכנות להתמיד, ימצא הרבה יותר עניין במערכות שכאלה, הוא ילמד להשתמש בהן ויפיק תועלת מרבית מהשימוש במערכות השונות.

לעומת זאת, יש לא מעט אנשים שמעוניינים לסחור בבורסה, אך יתקשו להתמודד עם כל הגרפים והמידע שהם מקבלים דרך התוכנה, ולכן הם יעדיפו להמשיך ולסחור דרך גורמים מתווכים, גם אם מדובר בעלויות יותר גבוהות פר עסקה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גוזמי גדר חיה – אמצעי בטיחות יש לנקוט בשימוש בהם!
אם אתם רוצים לצאת מהריבוע של גדר במבוק, גדר פלסטיק או גדר מתכת, כדאי לכם לבחור בגדר חיה לצורך תיחום...
קרא עוד »
מרץ 21, 2021
מספר עובדת מעניינות אודות נוטריון
אנשים יודעים מיהו עורך דין, אך פחות מודעים מיהו נוטריון, ועל כן עבור הפעם הבאה שרשות כזו או אחרת תבקש...
קרא עוד »
אוג 29, 2018
איתי ברק וטל ולריולה מדברים על קורונה ושווקי ההון בארץ ובעולם
אף אחד מאיתנו לא ראה את זה מגיע, נגיף הקורונה הגיע מאיזושהי דלת סתרים ותפס את כולנו לא מוכנים, כולל...
קרא עוד »
יונ 15, 2020