5 דרכים להגברת המוטיבציה בעובדים

ביטוח במסגרת רילוקיישן

שביעות רצון בעבודה משפרת את הביצועים ויכולה להשפיע ישירות על מאזני הרווח של החברה או הארגון. השאלה היא איך מגבירים את המוטיבציה של העובדים ומשיגים תועלת גם בטווח הארוך, ובדיוק בשביל זה הכנו לכם רשימה מסודרת

כל מעסיק יודע עד כמה חשוב לשמור על מוטיבציה גבוהה של העובדים. עובדים מרוצים מגיעים להספק גבוה יותר, עומדים ביעדים וממשיכים לפתח את היכולות שהם. עם זאת, רק מעסיקים בודדים מקפידים על פעולות אקטיביות להגברת מוטיבציה. הגיע הזמן לחשוף את הסוד ולבחור אחת או יותר מהדרכים הבאות:

 1. ימי כיף
  ימי כיף מגבירים מוטיבציה ומאפשרים לעובדים לפגוש אחד את השני באקלים שונה. הם גם מסייעים לשבירת הקרח בין דרגות בכירות וזוטרות, כוללים מגוון רחב של פעילויות ומומלצים עבור ארגונים גדולים וחברות.
  היתרון של ימי כיף הוא שניתן לשלב אותם לכל אורך השנה ולהזמין גם משפחות וילדים. החיסרון הוא שמדובר על הוצאה יחסית גדולה עבור המעסיק, כמו גם פתרון להגברת מוטיבציה בטווח הקצר בלבד.
 1. צ'ופר
  צ'ופר קטן לעובדים מצטיינים עושה הבדל גדול ביחס שלהם לעבודה ומעודד גם את שאר הקולגות להתנהג בצורה דומה. הצ'ופר יכול להיות כרטיס זוגי לסרט, שובר לספא, ארוחת ערב, סוף שבוע בבית מלון ועוד.
  היתרון של צ'ופר הוא אפקט מיידי על עובדים מצטיינים. החיסרון הוא שלא ניתן לחלק צ'ופרים לכל העובדים כי אז הם יאבדו את היעילות שלהם, מה גם ששוב מדובר על אמצעי שמגביר מוטיבציה למספר חודשים מקסימום.
 1. תכנית אופציות
  ארגון שחושב לטווח ארוך צריך לשקול לחיוב את האופציה של אופציות לעובדים בכירים או זוטרים. התכנית פופולארית בחברות הייטק, אך היא מתאימה לענפים אחרים במשק.
  מבחינת החברה, למרכיב האופציות יתרונות שבאים לידי ביטוי ביכולת להעסיק עובדים בעלי ניסיון, הכשרה ויכולת מוכחת תמורת שכר נמוך יחסית. מבחינת העובד, האופציות מאפשרות ליהנות מעלייה בשווי החברה והן מבטיחות מוטיבציה גבוהה לאורך זמןהצעות עבודה לאילת
 1. העלאה בשכר
  יש מעסיקים שמגבירים את המוטיבציה של העובדים באמצעות העלאה הדרגתית ותקופתית בשכר. אופציה אחרת היא להעלות את השכר לפי ביצועים ספציפיים בלבד, או בעקבות דרישה של העובד. הדגש בהעלאת שכר הוא על הענקת תחושת ביטחון לעובד ועל מתן תמורה ברורה להשקעה שלו.
  היתרון של העלאה בשכר הוא אפקטיביות מוכחת. כל עובד אוהב לקבל העלאה בשכר, אבל החיסרון הוא הוצאה כספית גבוהה מצד המעסיק.
 1. גמישות בשעות העבודה
  מעסיקים יכולים לגלות גמישות בשעות העבודה ואולי לספק אפשרות לעבודה מהבית. גמישות בשעות העבודה מעניקה לעובד תחושת ביטחון ואחריות, מגבירה לויאליות ומשפרת את שביעות הרצון.
  היתרון של גמישות בשעות העבודה הוא שאין צורך בהשקעה כספית, אך החיסרון הוא שזה לא מתאים לכל חברה.
אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סוגים שונים של מצלמות אבטחה
מצלמות האבטחה השונות בשוק אמורות לאפשר לכם להשיג את מבוקשכם ולתעד את החלל שחשוב לכם ביתר יעילות...
קרא עוד »
אוג 08, 2016
איזו תאורה מתאימה למשרד קטן?
בחירת התאורה הנכונה למשרד קטן חיונית ליצירת סביבת עבודה נוחה ופרודוקטיבית. תאורה נכונה יכולה לשפר את...
קרא עוד »
אוג 21, 2023
ארון הזזה מתצוגה – האם זה באמת משתלם לך?
מה הם ארונות ההזזה? מה זה אומר ארונות הזזה מתצוגה? והאם קניית ארונות מתצוגה באמת משתלמת? במאמר הבא...
קרא עוד »
דצמ 03, 2017