קבלת דבר במרמה

קבלת דבר במרמה

קבלת דבר במרמה הכוונה היא לקבלת רכוש, כסף . מי שמקבל את "הצ'ופר" הזה נחשב "למרוויח" ומי שנתן נחשב ל"למפסיד". קבלת דבר במרמה יכול להיות מכל מיני סיבות שהן. יחד עם זאת כאשר יודעים או מכירים מצב שמישהו קיבל דבר במרמה חשוב מאד לדווח על כך ולא להשאיר את המצב כמו שהיה. מי שיודע על קבלת דבר במרמה ואינו מדווח או מתריע על כך הוא נחשב כשותף לעבירה- מה שאף אחד לא רוצה להיות שותף בו.

מה העונש על מי שעובר עבירה מסוג זה?

תחום הפליליים הוא נושא רחב ויש בו המון תתי קטגוריה של כל מיני פשעים ואופן התפעול בהם. ולכן אם נתקלתם או אתם מכירים עבירה מסוג זה חשוב מאד להבין את מהות החומרה ולהיעזר בבעל מקצוע כמו עו"ד מומחה בתחום שיידע מה ההשלכות לכך. העונש המקסימאלי בעבור קבלת דבר במרמה הוא בין שלוש עד חמש שנות מאסר.

ישנם המון עבירות מאין אלו וכל עבירה שכזו יש לבחון היטב ולעומק ולמצות איתה את הדין, אין עונש אחד שהוא מתאים לכל סוג עבירה כזו ולכן יש לבדוק היטב את כל הפרטים ולהגיע לפתרון . יחד עם עבירה זו יכולות לבוא עוד עבירות וכך גם העונש יקבע בהתאם.

מה עושים במקרים של קבלת דבר במרמה?

 

קודם כל חשוב מאד לא להיות שותפים לעבירה זו, ולכן אם אתם מכירים או אתם בעצמכם נתקלתם במצב דומה חשוב מאד לדווח על כך למשטרה. יחד עם זאת אם לכם קרה הדבר מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום זה ולקבל ממנו מידע שיכול לסייע לכם. קבלת דבר במרמה היא עבירה לכל דבר גם אם זה נראה תמים ולא ממש פלילי. אפילו החשד הכי קטן חשוב מאוד להיות ערים לכך ולבדוק היטב מה מהות החפץ, כסף או כל דבר שקיבלתם.

מה קורה לאדם שנפל קורבן למעשים אלו?

כאשר אדם ניצב מול סיטואציה כזו הוא מרגיש חוסר אונים ואינו יכול להתנהג באופן רגיל, דבר זה יכול להשפיע על חייו האישיים, על הפרנסה שלו וכמובן גם על התחום החברתי. ולכן עבירה כזו היא לא מורגשת "רק" בכיס אלא גם בצורה נפשית יכולה בהחלט להשפיע על האדם ולא במקרה החיובי. כאשר מפרקים את העבירה לפרטים יכולים להגיע לעבירות נלוות נוספות שיכולות ללא ספק להשפיע מאד על האדם המרומה ולכן במצבים כאלו חשוב להיעזר בליווי של עו"ד מקצועי שיידע כיצד לפתור את הדברים ולהביא את האדם למצב שפוי להמשך חייו האישיים.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת היתרונות הפחות מוכרים של חללי עבודה משותפים
חללי עבודה משותפים שינו באופן דרמטי את הדרך בה אנו חושבים על סביבות עבודה, ומציעים שילוב של גמישות,...
קרא עוד »
ינו 11, 2024
כיצד מתכננים בית בצורה טובה?
תכנון בית הוא תהליך לא פשוט. הוא יכול להמשך שנים ובמקרים שלא נבצע אותו כיאות, או שלא נבחר את אנשי...
קרא עוד »
פבר 21, 2017
הוצאת דיבה בפייסבוק – מה אפשר לעשות?
לצערנו, בעידן הפייסבוק והרשתות החברתיות, כל הנושא של הוצאת דיבה הפך להיות הרבה יותר נרחב, ובעל השלכות...
קרא עוד »
אפר 25, 2018