איך לסחור נכון בפורקס

יותר ויותר ישראלים נכנסו במהלך השנים אל תוך העולם של מסחר בפורקס. תחום שהולך ומתפתח מאז שהופיע האינטרנט במתכונת שאנחנו מכירים אותו ומאפשר מסחר אלקטרוני קרב קהל המשקיעים.

מסחר בפורקס הוא לא דבר חדש, הרי מדובר בסחר במטבע זר, באופן כזה שאנחנו יכולים לקנות מטבעות זרים של מדינה מסוימת ולמכור אותן תמורת מטבעות של מדינות אחרות, כפי שנהוג לעשות במשך שנים דרך הבנקים או דרך בתי השקעות שונים.

מסחר בפורקס באופן ממוחשב לעומת סחר במטבעות חוץ במתכונת הישנה והטובה, הוא בכך שאנחנו יכולים לעשות הכל דרך האינטרנט ודרך תוכנות מיוחדות שנמצאות במחשב הביתי ואנחנו לא צריכים בשביל זה, לא את הבנק ולא בית ההשקעות או כל גורם אחר, גורם אשר מתווך עבורנו ומן הסתם גם גובה עמלה על המסחר שהוא מבצע עבורנו.

לפני שנסביר כיצד עושים מסחר בפורקס בצורה יעילה, נסביר בקצרה כיצד זה עובד באופן מעשי. אנחנו יכולים להחליט זוג מטבעות שאנחנו נוטים להחליט שאחד יעלה והשני ירד, אז הוא מוכר את המטבעות שברשותו בשביל לקנות את זה שהוא מניח שיירד, וכך הוא יעשה רווח מסוים. כמובן שלשם כך, הוא צריך לעקוב אחרי מסחר במטבעות וכן אחרי מה שקורה בעולם ומשפיע על סחר זה. במובנים רבים הדבר מזכיר סחר במניות, שרוכשים מניות שנמצאות בירידה, במטרה למכור אותן כשהן בעלייה וכך לעשות רווח.

מסחר בפורקס בצורה נכונה

מסחר בפורקס הוא דבר יחסית פשוט כפי שאפשר להבין. הוא לא דורש התמחות מיוחדת בכלכלה או במתמטיקה וגם לא בפיננסים. מה שכן, הוא דורש מאיתנו תשומת לב, סבלנות, יכולת התמדה ויכולת לקרוא בצורה נכונה את המציאות.

הרי אם אנחנו מחליטים לסחור במטבע מסוים, אנחנו צריכים לדעת שהוא אכן משתלם, שזה נכון מצידנו לעבוד עם המטבע הנ"ל גם אם לא מדובר במטבע של מדינה חזקה, עלינו לדעת מה קורה מבחינה כלכלית, פוליטית, חברתית באותה מדינה. המידע הזה יכול לעזור לנו בשביל להשקיע במטבעות חזקים ובצורה נכונה.

מסחר בפורקס דורש לא מעט זמן, שכן אנחנו צריכים לעבוד מול משקיעים אחרים שיסכימו לקנות את המטבעות שלנו וכן למכור לנו מטבעות, זה דורש מאיתנו זמן כי אנחנו צריכים לעשות מחקר מעמיק לפני ההשקעה, וכן כל תהליך ההשקעה כשלעצמו יכול לקחת זמן. אנחנו צריכים להיות מודעים לזה ולהתפנות לכך.

לפני סיום חשוב לומר, על מנת לבצע מסחר בפורקס בצורה נכונה, ניתן לעבוד עם תוכנות וחשבונות דמה. כלומר, ניתן לפתוח חשבון בחינם ולעשות תרגילים במערכות ובמסחר, לפני שנכנסים לשוק באופן אמיתי. כך לומדים כיצד עובדים עם התוכנות וכיצד מבצעים את המסחר בצורה נכונה, לפני שמשקיעים כסף אמיתי ברכישת מטבע חוץ ומתחילים לבצע עסקאות אמיתיות.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חבילת מיתוג לעסק ששווה להכיר
אם אתם בעלי עסק, אתם בוודאי יודעים שהלקוחות יגיעו אליכם לאחר תהליך חשוב של פרסום ושיווק בית העסק. אבל...
קרא עוד »
דצמ 04, 2019
דגשים לבחירת יועץ משכנתא
ענף יועצי המשכנתאות פורח בשנים האחרונות ככל שמשגשג שוק המשכנתאות ויש ביקוש לדירות ולרכישת נכסים. עם...
קרא עוד »
אוג 06, 2017
עורך דין עבירות מין
עורך דין עבירות מין יכול להיות שימושי במיוחד, עבור כל אשם שנחשד בביצוע של עבירות מין שונות. אין זה...
קרא עוד »
יונ 28, 2020