מבוא לאופציות בינאריות על מט"ח

מסחר בשוק ההון

לפני שניכנס לתוכן עצמו, מבוא לאופציות בינאריות על מט"ח, נדגיש ראשית מדוע בכלל להשקיע באופציות בינאריות? אופציות בינאריות הן הרבה יותר פשוטות, להבנה ולמסחר מאופציות רגילות, והן גם פחות מסוכנות מאופציות רגילות ועם פוטנציאל רווח גבוה.

מהי אופציה בינארית?

זו אופציה פיננסית שיש לה שתי אפשרויות בלבד: או לפקוע "בתוך הכסף" ותיכף נסביר זאת, או לפקוע "מחוץ לכסף". האופציה הבינארית עובדת על מצב שבו המשקיע מעריך את כיוונו של נכס בסיס מסוים, נניח מדד כלשהו, מניה כלשהי או צמד מטבעות עולמי.

מאחר ותקופת חייהן של אופציות בינאריות היא קצרצרה, ממספר דקות עד מספר שעות, המשקיע צריך להעריך האם שער נכס הבסיס שאליו צמודה האופציה יהיה גבוה יותר בעת הפקיעה או נמוך יותר, לעומת השער שהיה בעת רכישת האופציה.

אם המשקיע העריך שנכס הבסיס יעלה וקנה אופציית קול (CALL), הוא ירוויח, אם נכס הבסיס ירד בפקיעה הוא יפסיד את כספו. מודל פעולה פשוט במיוחד. כשנכס הבסיס עונה על הערכות המשקיע, הפקיעה היא "בתוך הכסף", ואם הערכת המשקיע הייתה שגויה, האופציה פקעה "מחוץ לכסף", כלומר מחוץ לתחום שבתוכו מרוויחים.

בשיטה הזו של "הכל או כלום", אפשר להגיע לרווחים גבוהים, של כ- 80% מסכום ההשקעה. כשמדובר בעניין של דקות או שעות, אין נכס פיננסי בשווקים המעניק אפשרות לתשואות כאלו בטווחי זמן קצרים כל כך, לכן זאת אפשרות מלהיבה במיוחד שניתן לסחור באופציות הבינאריות בסכומים נמוכים כ- 100 דולר, מה שמוריד את רמת הסיכון.

מדד S&P

גם הסוחר המתחיל וחסר הניסיון עשוי להרוויח כסף מבלי להישען על ידע פיננסי רחב, על ניסיון רב במסחר באופציות ומבלי לקרוא סקירות כלכליות רבות.

אופציות בינאריות על מט"ח

החלק המשמעותי ביותר בהחלטה איזו אופציה לרכוש, הוא להעריך מה כיוונו של נכס הבסיס. לכן עיקר העבודה למי שמשקיע באופציות בינאריות הוא שלב ההערכה האם כיוון נכס הבסיס שאליו צמודה האופציה, הוא למעלה או למטה עד לפקיעה הקרובה.

כאן נגלה ששוק המט"ח העולמי מותאם לאופציות בינאריות בצורה טובה, כי זהו שוק הפעיל למסחר עשרים וארבע שעות ביממה, לעומת שוקי המניות שנסגרים בשעות הערב.

המשמעות היא שבמסחר באופציות בינאריות על מט"ח, הסוחר יכול לבצע  פעולות ולהרוויח על נכס הבסיס, סביב השעון, גם בשתיים בלילה וגם בארבע בבוקר צמד המטבעות יורו-דולר או שטרלינג-יין נסחרים סביב העולם. אם הסוחר דווקא מאוהב במניית טבע, הרי שתהיה לו בעיה לבצע עסקה בשעות שהמניה אינה נסחרת.

אבל יש עוד סיבה המעניקה יתרון למסחר על מט"ח באמצעות אופציה בינארית והיא התנודתיות: מול שוק המט"ח הענק שמגלגל יותר מטריליון דולר ביממה, הסיכוי לתנודתיות קיצונית של שערי המטבעות, הוא קטן מאד.

לכן היכולת גם של סוחרים חסרי ניסיון להעריך האם למשל הדולר יתחזק מול האירו או להיפך, הינה סבירה יותר ופחות מורכבת לביצוע מאשר למשל להעריך האם מניות מיקרוסופט או טבע יעלו או ירדו בשעה הקרובה.

השורה התחתונה: היכולת להשפיע על שער של מניה מסוימת, היא גבוהה. מול שוק המטבעות הדינמי והעצום, שעקב גודלו גם ממשלות, וודאי סוחרים או בנקים, לא יוכלו להשפיע על שערי המט"ח ולווסת אותם, וזהו יתרון אדיר שמסביר מדוע כדאי לסחור באופציות בינאריות על מט"ח.

צפו בסרטון המסביר על אופציות בינאריות, מבית iMarkets

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הימורים – הריגושים והסיכונים
הימורים יכולים להיות דרך מרגשת ומרגשת להעביר את הזמן ואולי לזכות בקצת כסף. עם זאת, חשוב לזכור שזו גם...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
פוליסת חיסכון
שוק ההון מציע לקהל הלקוחות מוצרים שונים והשקעות בשלל סוגים. אחד המוצרים שהפכו להיות פופולאריים בשנים...
קרא עוד »
מרץ 21, 2022
עסקאות נדל"ן – איך תעשו את זה נכון?
בשנים האחרונות ניתן לראות תחרות שרק הולכת וגואה בענף הנדל"ן. רבים מעוניינים לקנות דירות אם להשקעה ואם...
קרא עוד »
אפר 02, 2022