מהו הסכם ממון

מהו הסכם ממון

יצא לכם לשמוע לא פעם על אנשים שהחליטו להתחתן אך לפני כן הם חתמו על הסכם ממון? אם כך, ברור מדוע אתם שואלים מי צריך הסכם ממון או תוהים מהו הסכם ממון והאם זה משהו שכדאי גם לכם לקחת בחשבון. חשוב להבין שכאשר שני אנשים בוחרים להתחתן, כל אחד מהם מגיע ממצב כלכלי שונה. המצב הכלכלי השונה נובע מהעובדה שכל אחד מבני הזוג לרוב מרוויח סכום אחר ובנוסף, כל אחד מגיע ממשפחה עם מצב כלכלי אחר. לכן עולה השאלה האם בעת פרידה באמת צריך להתחלק חצי-חצי בכל הרכוש, כולל הרכוש שאחד מהצדדים הביא איתו טרם הנישואים? לא קל לענות על השאלה הזאת, אך אם גם אתם מעדיפים להקל על עצמכם בעתיד, הסכם ממון זו הדרך הכי טובה שיש.

מהו הסכם ממון

איזה סעיפים קיימים בהסכם ממון?

בבואנו לענות על השאלה כמו מהו הסכם ממון, טבעי שנרצה גם להבין איזה סעיפים הוא כולל. חשוב לדעת שיש אומנם הסכם בסיסי אך בסופו של דבר, כל זוג יכול להוסיף עוד סעיפים שרלוונטיים עבורו. ברוב המקרים הסכמי ממון מתייחסים לחלוקת הרכוש בעת פרידה, לתשלומים שיהיה על צד אחד לשלם לצד השני וגם למשמורת על הילדים. ככל שיהיו יותר נושאים שבהם נוגע הסכם הממון, כך הוא יהיה יותר יעיל בשעת פרידה. אומנם זה נכון שאף אחד לא היה רוצה למצוא את עצמו נפרד מבן זוגו, אך בישראל אחד מכל שלושה זוגות מתגרש. לכן חשוב שיהיה לכם הסכם ממון שיקל עליכם בעת פרידה, אז למה לחשוב פעמיים?

איפה חותמים על הסכם כזה?

מתלבטים איפה תוכלו לחתום על הסכם ממון? אם כך, כדאי שתדעו: הסכמים כאלה עושים אצל עורכי דין כמו אורי גנור עו"ד הסכם ממון. לכן כל מה שעליכם לעשות עכשיו זה לבחור עו"ד שיהיה כמה שיותר מקצועי ומנוסה, שכן כך תוכלו להיות בטוחים שהוא מנסח עבורכם בצורה הטובה ביותר את הסכם הממון שלכם. אין כל טעם לוותר על העניין הזה, כי אומנם הסכם ממון זה לא צעד מאוד רומנטי, אך זה צעד ריאלי שיכול לעזור בשעת צרה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה כדאי להשקיע בשמלת כלה?
כלות רבות מתחילות לחפש שמלת כלה עוד לפני שיש תאריך לאירוע עצמו, ואם נודה על האמת – רובנו יודעות איך...
קרא עוד »
נוב 12, 2015
ברק בר-לב: דירות למכירה בצפון תל אביב 
דירה בצפון תל אביב היא השקעה טובה ללא כל עוררין, לדברי ברק בר-לב,  מכיוון שהיא מציעה תעריפי שכירות...
קרא עוד »
ספט 26, 2022
לקוח סמוי
גופים עסקיים אשר משרתים ציבור גדול של אנשים פרוסים בדרך כלל בנקודות מכירה ושירות רבים לאורכה ולרוחבה...
קרא עוד »
יול 26, 2017