האם ייעוץ זוגי בסופו של דבר יכול לחסוך לכם כסף?

ייעוץ זוגי

מי מאיתנו לא נתקל בבעיות בתחום הזוגי או המשפחתי? כמעט רובנו עוברים בחיי היום יום לא מעט דברים, אשר לעיתים גורמים להתרחקות מבן הזוג או לבעיות בתוך התא המשפחתי.

בעיות כמו : מחסור בכסף, אבטלה של אחד מבני הזוג, מוות של אחד האנשים הקרובים, תאונה ועוד. בכתבה זאת ננסה להבין מהו יועץ זוגי, לשם מה צריך אותו , וכיצד עוזר לנו יועץ זוגי. יועץ זוגי ניתן למצוא בכל מקום בארץ בין אם זה יועץ זוגי במודיעין או יועץ זוגי בחיפה.

מהו יועץ זוגי ?

יועץ זוגי הוא למעשה מטפל עם רקע מקצועי שעוזר לנו לטפל בבעיות הזוגיות שלנו שנגרמות לרוב מחוסר שביעות רצון של אחד הצדדים, תקשורת לקויה, חוסר קירבה מיני ועוד. היועץ הזוגי שומע את הבעיות של כל אחד מבני הזוג לפי נקודת מבטו וכן יחדיו. וע"פ ניסיונו המקצועי נותן הצעות לבני הזוג לשפר את היחסים ביניהם. הטיפול נעשה ע"י שיחות בין היועץ הזוגי לבין בני הזוג במשך כשעה פעם בשבוע לאורך תקופה מסוימת, עד שהבעיות באות לפתרונן.

לשם מה צריכים יועץ זוגי?

יועץ זוגי עוזר לנו בבעיות בתחום הזוגיות הודות לידע והניסיון המקצועי שלו בתחום. הוא עוזר לבני הזוג להבין מה הבעיות שגמרו לריחוק ביניהם בין אם זה חוסר קירבה ואינטימיות, חוסר שביעות רצון של אחד הצדדים, תקשורת לקויה ועוד.  הטיפול מתבצע ע"י שיחה בינו לבין  כל אחד מבני הזוג , וע"י נקודת מבטו של כל אחד מהצדדים, מבין היועץ הזוגי מה הבעיה של הזוג וכיצד ניתן לפתור אותה. יועץ זוגי עוזר מאוד לפני פירוק החבילה, או בבעיות שנוצרו בין בני זוג שלא נשואים. הטיפול הוא טיפול זוגי אשר נעשה ע"י שיחה ושיתוף פעולה בין הפסיכולוג או היועץ הזוגי לבין בני הזוג. המפגשים מתקיימים לרוב כשעה פעם בשבוע, ואם הזמן הם עוזרים לצמצם את הפער שנוצר בין בני הזוג.

כיצד עוזר לנו יועץ זוגי?

ייעוץ זוגי עוזר לנו לטפל בבעיה שנוצרה בטרם תהיה מסובכת יותר ותסתיים בגירושין. היועץ הזוגי עוזר לנו להבין למה הגענו לריחוק המסוים שנוצר וכיצד ניתן לטפל בריחוק זה ולהחזיר את המצב לקדמותו. ע"י דו שיח שמתבצע בין היועץ הזוגי לבין בני הזוג, ניתן להבין מה גרם מלכתחילה למצב שבני הזוג נמצאים בו. ע"י הצעות שנותן היועץ לבני הזוג , ניתן להתגבר על קשיים אלו ולחזור למצב הקודם בו בני הזוג הסתדרו בשלום. היועץ הזוגי הוא שלב לפני הגירושים. לרוב עוזר היועץ הזוגי ע"י טיפים ורעיונות שונים שהוא מביא בפני בני הזוג.

 

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו הסכם חיים משותפים והאם זה שונה מהסכם ממון?
כשבני זוג קושרים את חייהם זה עם זה אך לא ממסדים את הקשר בצורה רשמית, יש סוגיות שצריך לדאוג להן מבחינת...
קרא עוד »
יונ 22, 2021
חוגים לבני נוער: ספורט ותכנות המובילים לבנים ובנות
ישנם חוגים רבים שבני נוער יכולים להשתתף בהם, אבל אפשר לומר שאם אתם רוצים לאפשר לילדים שלכם לממש את...
קרא עוד »
יול 10, 2017
מה העונש על נהיגה ללא רישיון?
מדינת ישראל, בדומה למדינות רבות אחרות בעולם, מחייבת נהגים לעלות על הרכב ולנהוג כשיש להם רישיון נהיגה...
קרא עוד »
דצמ 09, 2021