מסופון

מפעלים ומשווקים רבים מוכרים תוצרתם בנקודות מכירה רבות בכל הארץ. ללא שירותי מכירות ללקוחות יופחת מאוד הביקוש לתוצרתם. מוצרים רבים חייבים להיות מובלים בקירור עד לפתח החנויות. הצורך לארגן את כל המכירות בצורה יעילה מחייבת שימוש במחשבים. קיים, כמובן המחשב הראשי, הנמצא במפעל או בחברת השיווק ואילו המשווקים והסוכנים מצטיידים במסופונים (היכולים להיות טאבלטים וסמרטפונים) המחוברים אליו. קיימים שתי שיטות עבודה באמצעות מסופונים פריסייל וואן סייל וכל לקוח יחליט על השיטה המתאימה לו

הזמנות ומכירות

מסופון פריסייל נמצאת בשימוש אצל סוכני מכירות שטח המקבלים הזמנות מהלקוח ומשדרים אותן באמצעותו אל החברה המשווקת או מחלקת האספקה של המפעל. המערכת קולטת את ההזמנה ודואגת להכינה על מנת שהיא תישלח בימים הקרובים על ידי מחלקת התובלה או על ידי חברות משלוחים.  גרסת ואנסייל מוצמדת אל הנהג אשר מבצע את מכירת המוצר ללקוח בשטח. הוא מחובר למדפסת וכך ניתן להוציא הזמנה, תעודת משלוח וחשבונית שנמסרת מיידית ללקוח. שיטה זו מתאימה למכירת מוצרים בעלי סבב מדף מהיר בתחום המזון ועוד.

אספקת מידע מיידית

מסופונים מחוברים למערכת המחשבים הראשית של המשווק. דרכם ניתן לקבל נתונים ומידע רב כבר בשטח. ניתן לשלוף בו במקום מבצעי מחירים ומחירונים קיימים. ניתן למצוא במיידית מוצרים משלימים לאלו שנרכשים, מוצרים ממותגים של המפעל, מוצרים בעלי רווחיות גבוהה ועוד, ולהציעם בו  במקום. ניתן לעקוב אחר רמת החובות של הלקוח ולקבל  ממנו תשלום, או לעכב הוצאת סחורה ללקוח שהגיע לקצה האובליגו.  הגמישות הרבה בהעברת מידע ובמכירות חיונית מאוד לעסקים שנמצאים בתחרות מתמדת מול אחרים.

מכירות וספירות מלאי

יתרון נוסף שמביא איתם מסופון הוא אפשרות המעקב והבקרה של מנהלי השיווק ומכירות. הם יודעים בזמן אמת באיזה נקודת מכירה נמצא הסוכן, וכן נתונים על מכירותיו וביצועיו. חיבור למערכות בקרה מאפשר להם גם מעקב מיקום באמצעות מערכת  ג'י פי אס. כך שהיתרונות אף חורגים מיתרונות השמורים למכירות. הם משמשים גם במחסנים לצורך ביצוע ספירות מלאי ועבודה שוטפת. סמרטפונים וטאבלטים הינם בעלי כוח מחשוב מספיק עבור אפליקציות מסופונים לאנשי מכירות ולעבודה במחסנים, וכל לקוח יבחר את מערכת ההפעלה הנוחה ומתאימה לו.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מצברים לכל סוג רכב
כמובן שאם אתם בוחרים להחליף לרכב שלכם מצבר, אתם צריכים לוודא שמדובר במצבר שמתאים לסוג הרכב שלכם. רק כך...
קרא עוד »
יונ 29, 2018
סוככים קונים בתבל: החברה המובילה בישראל
ישראל היא מדינה עם מזג ים תיכוני וכך אנחנו רואים כי האנשים בה הם חמים במיוחד. דוגמא בולטת לכך היא...
קרא עוד »
יול 09, 2018
שירותי דפוס לעסקים – אילו שירותים אנחנו יכולים למצוא
כל בית עסק זקוק למגוון רחב של שירותי דפוס לצרכים שונים. חלק מהשירותים מיועדים לצרכים פנימיים, אחרים...
קרא עוד »
דצמ 28, 2019