כשיש ברשותכם תכשיט יקר

קונה תכשיטים

רגע לפני שהאדם הולך לעולמו ונפרד מקרוביו וידידיו, הוא מנסח צוואה לאנשים שתמכו בו לאורך כל הדרך. לעתים מדובר ברכוש ברור למדיי כדוגמת דירה לאישה או סכום כסף מסוים לבן הדוד, אך לעתים שווי הירושה אינו ידוע, אף לא למוריש עצמו. לא אחת קורה שתכשיט מסוים עובר מדור לדור, מאב לבן או מאם לבתה, עד כי מגיע השלב שבו צריך למכור אותו ולחלקו בין היורשים. בדיוק לשם כך קיימים מומחים בתחום התכשיטים אשר יכולים להעריך את השווי המדויק.

קונה תכשיטים

בודקים כל תכשיט לעומק

הערכת שווי תכשיטים היא מלאכת מחשבת הכוללת כמה שלבים עיקריים. ראשית, בוחן המומחה את סוג המתכת שממנה עשוי התכשיט. בדיקה זו נועדה לא רק לבחון את שוויו של הפריט, אלא גם לקבוע באיזו תקופה יצרו אותו. בשלב השני בודק המומחה אם יש חותמת על התכשיט. במאות הקודמות היה נהוג לשים חותמת על תכשיטי הפלטינה, הזהב והכסף. בדרך זו ניתן לקבוע את גיל התכשיט והערך שלו. המומחה בוחן גם את סוג העיצוב, ואם יש יהלומי חן, ניתן ללמוד על התקופה שבה הם נוצרו על פי צורת הליטוש. ולבסוף, המומחה מודע לעייפות החומר גם בקרב תכשיטים, כך שתכשיט אשר נוצר בתקופה קדומה יותר יהיה שונה מתכשיט שאותו ייצור בתקופה מאוחרת.

גם לשעונים יש מחיר

תחום הערכת שווי תכשיטים אינו עוסק רק בטבעות, שרשראות, עגילים וקישוטים אחרים, אלא גם בשעונים. אם יש לכם שעון עתיק שקיבלתם בירושה, המומחים של חברת אסטים הערכות בע"מ יוכלו להעריך את שוויו. הדבר נכון לגבי סוגים שונים של שעונים – שעוני יד, אורלוגין, שעון שולחני או שעון תליה. המומחים בוחנים את היצרן וסוג המנגנון שעל פיו פועל השעון. בהתאם לכך, הם קובעים לאיזו תקופה הוא שייך ומה הערך שלו.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לקנות יהלומים ממקום מוכר כמו בורסת היהלומים?
[caption id="attachment_1011" align="aligncenter" width="640"] רכישת יהלומים במקום מוכר מבטיחה איכות, שירות ואחריות[/caption] אחד...
קרא עוד »
מרץ 09, 2017
ספסלי חוץ
מעוניינים לחדש את ריהוט הגן שלכם? מחפשים ספסלי חוץ מעניינים וחדשניים? שוק הספסלים של היום מציע מגוון...
קרא עוד »
יונ 05, 2019
שמפו ללא סולפטים – למה הוא כל כך איכותי
באיזה שמפו את או אתה אוהבים להשתמש? שימו לב - הרבה סוגי שמפו, אפילו של מותגים ידועים, מכילים סולפטים....
קרא עוד »
נוב 27, 2021