מחזור משכנתא

אם אתם סבורים שהצעד הבא לצמצם את ההוצאות שלכם יהיה מחזור משכנתא שהיא למעשה פעולה של קבלת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר, אז כדאי שתתחילו להתעניין בחברה פרטית של ייעוץ משכנתאות, כך שתוכלו לדעת, אם צעד זה, יהיה משתלם עבורכם וכמה תוכלו לחסוך בפעולה  זו שבימים שבהם יוקר המחיה עלה והריבית שלקחתם בזמנו את המשכנתא הייתה גבוהה יותר והיום מצד שני הריביות במשק ירדו, אולי כדאי כי באמת תבצעו צעד זה שיחסוך לכם בהוצאות המשכנתא שהיא הוצאה גדולה בכל משק בית.

לרוב, תמיד כדאי להחליף את תמהיל המשכנתא לתמהיל שאינו צמוד מדד. שינויים במדד במשך השנים, עשויים להקפיץ לכם את התשלום החודשי של המשכנתא וחבל יהיה לא לנצל הזדמנות זו. הסטטיסטיקה מראה כי 78% מכלל המשכנתאות כבר בצעו מחזור משכנתא והם נהנים מרווחה כלכלית. יש לציין כי קיימות עמלות לפעולה זו שבה ממחזרים את המשכנתא, אך עלויות אלה, הן כאין וכאפס, לעומת הסכום שתחסכו בביצוע פעולה זו.

לקצר את תקופת המשכנתא ולהוריד את ההחזר החודשי

נכון שזה נשמע יותר מדי טוב? אבל בכל זאת אנשים רבים ביצעו מחזור משכנתא היות והמודעות גברה היום ואנו שומעים יותר ויותר אנשים שביצעו צעד זה והם מרוצים ממנו. ראשית, כדאי לבדוק את תעריפי הבנקים למשכנתאות ולהתמקח עליהם כמו למשל סגירת תיק ופתיחת תיק חדש למשכנתא. בגלל ששוק הנדל"ן הפך להיות תובעני יותר יש לבדוק את האופציות השונות שעשויות לסייע להרבה משפחות. בגלל שהריביות בשוק הפכו לנמוכות יותר, זה הזמן למחזר את המשכנתא.

הנטל לא יהיה כבד ותוכלו לנשום לרווחה בעת ביצוע צעד חכם כמו מחזור משכנתא. כדאי תמיד לשאול חברים או קובי משפחה שכבר מחזרו את המשכנתא שלהם וכן, למצוא יועץ משכנתאות שיוכל להנחות אתכם ולהראות לכם בעצם מה אתם עשויים להרוויח וכמה, מפעולה חכמה זו.

למרות המודעות של מחזור המשכנתא רבים אינם מודעים לה 

ניתן לראות עדיין שישנם אנשים שבר נטלו משכנתא והם משלמים עליה שנים, כשר הם אינם מודעים לפעולות חשובות כגון מחזור משכנתא הם פשוט ממשיכים לשלם אותה כפי שכבר הם משלמים שנים. היום, כבר ניתן למחזר את המשכנתא בכל עת ואפילו לעבור לבנק אחר למשכנתאות. יש לדעת, כי ההורדה של הריבית וקיצור תקופת המשכנתא, תחסוך לכם אלפי שקלים. במידה ואין הפרש גדול ביחס לריביות הקיימות בשוק היום, לא כדאי יהיה למחזר את המשכנתא ולכן בדיקה לעומק, יהיה צעד נבון.

money-2724238_960_720-768x428

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה מניית אפל אטרקטיבית למסחר יומי?
חברת אפל, אחת מענקיות הטכנולוגיה אשר מוכרת לנו בזכות האייפון, המאק והטאבלטים, היא חברה הנסחרת בבורסה....
קרא עוד »
פבר 07, 2017
עו"ד נטלי לזר הראל תחומי העיסוק של עו"ד משפחה
עו"ד נטלי לזר הראל עוסקת במשך שנים בתחום המשפטי המאגד את כל דיני המשפחה. הניסיון והידע הרב שצברה הפכו...
קרא עוד »
יול 18, 2018
חשיבותו של ייעוץ פנסיוני מקצועי – בכל גיל ובכל תחום עיסוק
בתחילת שנת 2008 נכנס לתוקף חוק המחייב כל שכיר ושכירה בישראל לחסוך לפנסיה, תוך השתתפות חודשית הן של...
קרא עוד »
ינו 17, 2017