מה חשוב לדעת על הסכם גירושין?

הסכם גירושין

אמנם פרידה היא אף פעם לא חוויה נעימה, ובמקרים רבים מעורבים בתהליך רגשות קשים ויצרים סוערים, אבל ניתן לבצע גירושין בהסכמה ומתוך הבנה שהאינטרס המשותף של שני הצדדים הוא סיום הפרק הקודם והתחלת פרק חדש בחיים עם מינימום סכסוכים ומקסימום מחויבות למציאת פתרונות ומנגנונים שיאפשרו זאת.

הסכם גירושין הוא הסכם שמפרט את האופן שבו תתבצע הפרידה ואת העקרונות העיקריים לפיהם יתנהלו החיים לאחר הפרידה – שהרי אם ישנם ילדים גם לאחר הגירושין עדיין נדרש שיתוף פעולה משמעותי מאוד. מומלץ לחתום על הסכם שכזה על-מנת לצאת לדרך החדשה בראש שקט ותוך זמן קצר ככל האפשר, ועוד יותר מומלץ לעשות זאת בלוויית עורך דין מומחה לדיני משפחה ובפרט לתחום ספציפי זה של הסכמי גירושין.

מה כולל הסכם גירושין?

הסכמי גירושין כוללים התייחסות מפורטת לנושא חלוקת הרכוש של בני הזוג בהתייחס לחלק של הרכוש שכל אחד מבני הזוג הביא איתו למערכת היחסים ולחלק של הרכוש שנצבר תוך כדי זוגיות, התייחסות למשמורת על הילדים כשכיום הגישה המועדפת היא משמורת משותפת, התייחסות לדמי המזונות בהתחשב באופן המשמורת ובהכנסות השוטפות של שני הצדדים, מנגנונים לקביעת אופן גידול הילדים תוך התחשבות בסוגיות שונות שעשויות לצוץ, ועוד.

האם נדרש אישור להסכמי גירושין?

כן. גם אם שני בני הזוג חותמים על הסכם גירושין מרצונם ומתוך הבנה שהוא משקף את האינטרסים המהותיים שלהם ויסייע להם לבנות חיים חדשים מיטביים, עדיין נדרש אישור ערכאה משפטית – בית דין רבני אזורי או בית משפט לענייני משפחה.

האישור מטעם אחת הערכאות הנ"ל מהוות חותמת חוקית והופך את ההסכם לפסק דין מחייב. חשוב להדגיש כי הן בתי המשפט והן בתי הדין לא מאשרים אוטומטית כל הסכם גירושין אלא בוחנים אותו בקפידה. אם ישנו חשש כי אחד הצדדים מופלה באופן מהותי לרעה, ההסכם ייפסל וכך גם אם ישנו חשש כי סעיפים מסוימים בו עלולים להזיק לילדים. בהתאם חשוב לערוך את ההסכם בלוויית עורך דין מנוסה, הן לטובת כל הצדדים והן על-מנת שהוא יאושר בערכאה השיפוטית הרלוונטית. עוד כדאי לקחת בחשבון כי הסכמים שאושרו קשה מאוד לבטל.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ההבדל בין אדניות עץ לאדניות חמר
אדניות עץ עיצוב טבעי המשלב שימושיות ויופי. ניתן לשתול את כל סוגי הצמחים כמו כל אדנית אחרת. מעבר ליופי...
קרא עוד »
יול 18, 2016
איך לעשות פסיכומטרי מבלי לקרוע את הכיס?
היום ניתן למצוא בשוק לא מעט קורסים המציעים לימודי פסיכומטרי בצורות ובשיטות שונות. כל אחד יכול למצוא...
קרא עוד »
אפר 30, 2019
דברים שכדאי לדעת על מאיר שמיר
מאיר שמיר מוכר כאיש עסקים שהצליח בדרכו בעולם הביטוח עד שהפך סוכנות ביטוח שבה עבד לחברת אחזקות...
קרא עוד »
ספט 23, 2017