הוצאת דיבה בפייסבוק – מה אפשר לעשות?

הוצאת דיבה בפייסבוק

לצערנו, בעידן הפייסבוק והרשתות החברתיות, כל הנושא של הוצאת דיבה הפך להיות הרבה יותר נרחב, ובעל השלכות הרבה יותר מהותיות והרבה יותר קשות. הוצאת דיבה בפייסבוק יכולה להגיע למימדים נרחבים מאוד בתוך זמן קצר, ויכולה לגרום לנזקים גדולים מאוד לאדם נגדו הוצאה הדיבה, נזקים אשר יהיה קשה מאוד למחוק או לתקן, גם אם הפרסום עצמו יוסר בסופו של דבר. לכן, במקרים של הוצאת דיבה בפייסבוק חשוב מאוד לפעול מהר. לא לתת לפרסום לצבור תאוצה אלא קודם כל לפנות אל המפרסם בדרישה להסיר את הפרסום באופן מיידי.

התראה מעורך דין

בשלב הראשון, בכדי לעצור את הפרסום השלילי מהר ככל האפשר, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין ולהוציא מכתב התראה לפני תביעה ודרישה על הסרת הפרסום הכוזב. ככל שיעברו הדקות והימים, כל לייק, שיתוף או תגובה יהפכו את הפרסום להרבה יותר נרחב ואז הנזק להרבה יותר רב.

במקרים רבים מכתב התראה מעורך דין מביא להסרת הפרסום אך גם לאחר שהוסר הפרסום, ובמיוחד אם הוא לא הוסר כלל, תוכלו לסבול מנזקים בהיקף רחב מאוד להם גרם אותו פרסום, ולכן השלב הבא הוא הגשת תביעה משפטית.

הגשת תביעה

כאשר מגיעים תביעה על הוצאת דיבה בפייסבוק חשוב מאוד קודם כל להבין מיהו המפרסם המקורי של הדיבה. לדוגמא, יכול להיות כי אדם פרטי שלח פרסום כוזב לדף גדול בפייסבוק אשר פרסם אותו, או שאותו דף שיתוף פרסום של דף אחר, ולמרות שהם שותפים להוצאת הדיבה, האחריות הגדולה והעיקרית הינה על המפרסם המקורי של דבר הדיבה.

את התביעה חשוב מאוד להגיש בעזרת עורך דין מומחה המכיר היטב את התחום, מתמצא בו ויש לו ניסיון רב בהגשת תביעות מהסוג הזה. בגלל שמדובר בתחום שרק בשנים האחרונות הפך לנפוץ כל כך, ומדובר בנושא אשר בשנים האחרונות ההשלכות שלו הינן חמורות מאוד, חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין מנוסה בהגשת תביעת הוצאת דיבה בפייסבוק, ואחד שיכול להציג את התיק באופן הטוב ביותר בבית המשפט.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים גופי תאורה לסלון – המדריך המלא?
סלון הוא מקום שבו כולם יכולים להירגע ולהתחבר. זה חלל שצריך להיות בהיר ומזמין. לכן יש לעצב את גופי...
קרא עוד »
יול 17, 2022
פירוק חברה מרצון – מה זה אומר
כאשר אנחנו מקימים חברה עסקית, סביר להניח שלא עוברת אצלנו בראש המחשבה שיום אחד נפרק אותה. בין אם זה...
קרא עוד »
פבר 19, 2020
עיצוב מבנים משותפים
עיצוב מבנים משותפים הוא תחום תוכן עצום. זה כולל כל כך הרבה היבטים כמו חומרי בניין ומבנים, עיצוב...
קרא עוד »
אוק 12, 2022