חסכון לטווח ארוך – מהן האפשרויות שלכם?

חיסכון אנרגטי

ישנן דרכים רבות באמצעותן נוכל להשקיע את כספנו במקום אשר יניב לנו תשואה עבוא ההשקעה, כאשר כל אחד בוחר לעצמו את אפיק ההשקעה אליו הוא יותר מתחבר בהיבט של הסיכון.

חלקנו נעדיף אפיק השקעה סולידי בו הסיכון איננו גבוה אך התשואה היא גם לא גבוהה במיוחד בזמן שאחרים יעדיפו אפיק השקעה בו התשואה על הכסף גבוהה יותר ביחס לשוק אך גם הסיכון גבוה יותר, בהתאם לתשואה כמובן.

מסחר בשוק ההון

החלטנו לסקור עבורכם מספר אפיקי השקעה מכל הסוגים על מנת שתוכלו לבחון מהו האפיק אשר מתאים עבורכם.

  • חסכון לטווח ארוך בשוק ההון – רבים חושבים שהבורסה לניירות ערך היא בעצם סוג של קזינו ולא ניתן לדעת מה יעשה שוק ההון ומהי המגמה שלו, ולכן רבים חוששים ממשבר שיפקוד את שוק ההון כמו זה שפקד אותו בשנת 1988,או זה שחווינו לפני שבע שנים בתחילת שנת 2008, או אפילו כזה שהיה בסוף אוגוסט השנה. אותם אנשים אולי צודקים בחשש שלהם, אך כאשר אנו מסתכלים אך ורק על הטווח הארוך, שוק ההון הוא אחד מאפיקי ההשקעה הטובים ביותר עם תשואה של עשרות אחוזים בשנה.

יועצי השקעות רבים ימליצו לכם לבחור במסלול השקעה בשוק ההון כאשר תדברו איתם על השקעה או חיסכון לטווח הארוך, היות ובטווח זה שוק ההון בעלייה מתמדת, כך היה מאז תחילת המסחר בבורסה ועד היום, השוק בגרף עלייה. גם יועצים פנסיוניים רבים ימליצו לכם לבחור להשקיע את כספי הפנסיה שלכם במסלול מוטה מניות.מסלול זה אינו מומלץ לבעלי לב חלש שמסתכלים אך ורק על תוצאות השנה שעברה.

  • שוק הנדל״ן– אפיק נוסף שניתן להשקיע בו את הכסף שלכם הוא שוק הנדל"ן, כאשר פה התשואה השנתית היא מעט נמוכה יותר ומתשואה של עד עשרות אחוזים בשנה בשוק ההון, בענף הנדל"ן אנו יורדים לתשואות העומדות על בין 4%-6% בשנה. הרעיון בהשקעה בנדל"ן הוא כמובן למצוא את האיזורים בהם עדיין לא התבצעה העלייה הגדולה במחירים, כמו למשל אותה עלייה שחווינו בדרום הארץ, בעיר באר שבע בשנים האחרונות.

יחד עם זאת, דבר נוסף שתוכלו לעשות הוא לרכוש את הדירה ישירות מהקבלן טרם התחיל תהליך בניית הבניין, כך תוכלו לחסוך עד מאות אלפי שקלים ברכישת הדירה, דבר שמעט יגדיל לכם את התשואה על הנכס לעומת רכישה שלו בסיום תהליך הבנייה. דבר נוסף שתוכלו לעשות עם הכסף שלכם הוא לסגור אותו בפקדון קצר מועד. החסרון בכסף שאתם סוגרים בפקדון קצר מועד הוא שהתשואה שאותה תקבלו על הכסף היא נמוכה מאוד והיא עומדת על עשירית האחוז בשנה אך זהו כמובן האפיק הסולידי ביותר להשקעה.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דירות במודיעין
העיר מודיעין היא עיר צעירה יחסית וקיימת כשבע עשרה שנה, אך לאור מיקומה מצוין בין ירושלים לתל אביב,...
קרא עוד »
יונ 22, 2020
מהו אימון עסקי ולמי יכול לעזור?
בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר על הביטוי אימון אישי. הביטוי הזה מוכר לנו מהתקשורת וממקורות...
קרא עוד »
נוב 18, 2018
כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודי מוסיקה וחששתם לשאול
מנגנים בגיטרה באופן חובבני אך רוצים לדעת הרבה יותר? קיבלתם חליל צד במתנה וחוששים להתחיל לנגן בו? אכן,...
קרא עוד »
דצמ 20, 2018