להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן?

מכירת עסקים

שוק נדל"ן ושוק ההון הם שני אפיקי השקעה שזכו ללא מעט עליות וירידות. ולכן משקיעים רבים מתעכבים על השאלה איפה כדאי להשקיע בשוק ההון או בנדל"ן? במאמר הבא ננסה לענות על השאלה בצורה הטובה ביותר, ובצורה אינופורמטיבית.

מהו הזמן המתאים להשקעה בשוק ההון

הכל הנוגע להשקעות בשוק ההון, חשוב לציין ששוק ההון נחשב השקעה מתאימה, כאשר אנו בתקופה שיש לנו כסף להשקעה. שור ההון מאפשר מגוון יתרונות, ביניהם: פיזור ההשקעה במקומות שונים, וגיעה במספר אפיקי השקעה, וכיום, משקיעים רבים, נהנים מסחר מגוון יותר, אך ללא יכולת לחזות את העתיד והתוצאות הכלכליות.

באיזה אפיקים ניתן להשקיע בשוק ההון?

בניגוד לנדל"ן, שוק ההון מאפשר יותר אופציות להשקעות רבות, ותוצאות שונות של התשואה שניתנת כתוצאה מניהול תיקי השקעות. בין ההשקעות שמציע שוק ההון: מניות, אג"חים, מדדים, נגזרים, מטבע חוץ, וסחורה מסוגים שונים. מגוון מסוג זה מאפשר יותר אופציות עם תוצאות השקעה שונות.

עוד יתרון שמאפשר שוק ההון הוא השקעה גבוהה שמאפשרת פיזור בהשקעות בשוק ההון ומיקוח על דמי ניהול התיקים בחברות השונות. השקעה בשוק ההון מתאימה בדרך כלל למשקיעים ותיקים שאינם מחפשים רווח מיידי, אלא יכולים להמתין בסבלנות עד לקבלת הרווח מההשקעות שלהם, וגם לא ל'שבור את הכלים', שחלות ירידות במניות המושקעות.
מידע נוסף תוכלו למצוא במילון המונחים לסוחר המתחיל בבורסה שפירסמנו בעבר

ומה לגבי השקעה בנדל"ן

כפי שרובינו יודעים, מחירי הנדל"ן בארץ אינם זולים, אך עם זאת השקעה בנדל"ן תמיד מהווה השקעה טובה בעיקר שהשקעה מסוג זה קשה להפסיד. קיום של נכס, לצד הכנסה בטוחה בכל חודש, משוכרים, או קבלת תשואה גבוהה ממכירת הנכס לאחר השקעה בו, הן השקעות בטוחות.

בנוסף בימים אלה גוברת הפעילות בקניית נדל"ן בארצות הברית, וזאת עקב פתח להשקעות אטרקטיביות בנדל"ן בארה"ב.

בנוסף, להשקעה בנדל"ן יתרונות שונים ביניהם רווח מידיי, פיזור של רכישות נדל"ן במידה ואפשר, וסיוע מהבנק באמצעות משכנתא. עם זאת חשוב לדעת שבהשקעה בנדל"ן קיים חסרון והוא מס רכישה המשולם עם כל השקעה.
רוצים עוד פרטים? לחצו כאן למאמר על מה צריך לקחת בחשבון כשרוצים להשקיע בנדל"ן

אז מה יותר טוב לכם? התשובה היא במצב האישי

לסיכום נאמר שעל מנת שתדעו איזו השקעה עדיפה על אחרת, חשוב לדעת איזו השקעה מתאימה לכם יותר. בדקו מהם הסכומים שתרצו להשקיע, כיצד תוכלו להשקיע בנדל"ן ללא עמלות גבוהות בקבלת הלוואה, ובהשקעה בשוק ההון, בדקו איזה חברה תספק לכם את העמלות הנמוכות עם מקסימום תוצאות.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך למצוא עבודה בהייטק מאת אופיר קנדלר
מציאת עבודה בתחום ההייטק זה לא תמיד דבר פשוט. במקביל, גיוס עובדים לחברות הייטק גדולות או קטנות זהו לא...
קרא עוד »
פבר 13, 2018
מתנות לנשים מחוץ לקופסא
אם אתם מעוניינים להפתיע את בת הזוג, האישה או החברה הכי טובה שלכם ולקנות עבורה מתנה שאינה שגרתית...
קרא עוד »
אוג 23, 2015
ספרים עד הבית – משיגים אותם בקלות
אם תרצו למצוא שירות לקניית ספרים עד הבית אז תוכלו לפנות לחנויות ספרים אינטרנטיות אשר יציעו לכם מגוון...
קרא עוד »
ינו 21, 2022