איך לבחור מכללה ללימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון

מעניין אתכם להבין מה קורה בבורסה, מהם המדדים ואיך אפשר לעשות רווחי הון? חושבים על לימודי שוק ההון? הידעתם שלימודי שוק ההון יכולים לתת לכם ידע תאורטי וגם מעשי אשר בעזרתו תוכלו להשקיע כספים בחכמה ולעשות רווחי הון? לימודי שוק ההון הם בהחלט רעיון טוב אבל איפה כדאי ללמוד את הנושא? ישנם מכללות וקורסים רבים בנושא אבל איך בוחרים מכללה ללימודי שוק ההון.

להלן כמה נקודות אליהן יש לשים לב כאשר מחפשים מכללת לימודי שוק ההון:

התעודה – כאשר מחפשים מקום ללימודי שוק ההון צריך לבדוק איזו תעודה מקבלים מהמוסד. בסופו של דבר אתם, גם אם אתם לומדים בשביל להשקיע באופן עצמאי, אתם עדיין רוצים תעודה מוכרת. זה יכול לעזור לכם בעתיד כאשר תרצו לחפש עבודה ולהשתלב בשוק ההון. ישנם מוסדות אשר נחשבים ברמה גבוהה והתעודה שלהם היא בעלת משמעות בשוק ההון. אל תתביישו לשאול את מוסד הלימודים לגבי התעודה שלהם ויותר מזה אל תתביישו לשאול אנשים בשוק ההון היכן הם למדו ואילו תעודות נחשבות.

סגל המרצים – שימו לב לסגל המרצים זה אחד הדברים החשובים ביותר. אתם לא רוצים מרצים בעלי ידע תאורטי בלבד וללא שום ניסיון של ממש בשוק ההון. בדקו מי המרצים וחפשו עליהם מידע באינטרנט. שימו לה לקריירה ולמעורבות שלהם בשוק ההון.

גודל קבוצות הלימוד – יש הבדל גדול בין חוויית הלימוד של קבוצות גדולות או קבוצות קטנות ואינטימיות. קבוצות קטנות הן בדרך כלל טובות יותר מכיוון שכל המרצה יכול לתת תשומת לב אישית לכל אחד מהמשתתפים. חשוב לבדוק את גודל הקבוצות. כמו כן יש לשים לב האם יש תרגול, הרי בסופו של דבר אתם לא מסתפקים בידע תאורטי אלא אתם צריכים ידע מעשי.

רמת הקורס – שימו לב למי הקורס מיועד. ישנם קורסים המיועדים למתחילים המכסים את הנושא בצורה בסיסית בלבד וישנם קורסים למתקדמים העוסקים בנושאים יותר מתקדמים כגון מסחר יומי בבורסה, קירקוף, אופציות, חוזים ועוד. אם אין לכם רקע בנושא אז כמובן שתרצו קורסים המתחילים מהבסיס אך בשאיפה שבסופו של דבר יכסו את הנושאים המתקדמים גם כן. לכן כאשר אתם בוחרים מכללה ללימודי שוק ההון עליכם להשוות גם סיליבוסים של מכללות שונות.

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי מומלץ לשקול מעבר לבית אבות
אנשים מבוגרים רבים מתמודדים היום עם שאלות אשר בעבר לא עמדו בפניהם. העלייה בתוחלת החיים מצד אחד,...
קרא עוד »
מאי 30, 2018
תוצאות מהימנות ומיד
סבלנות היא לא תכונה אשר מאפיינת ישראלים רבים. לרב נרצה לקבל תוצאות מהירות בכל נושא. אם זה בעמידה בתור,...
קרא עוד »
דצמ 26, 2017
מהם היטלי פיתוח?
היטלי פיתוח הינם מיסים אשר מוגדרים כמיסי חובה על ידי רשויות מקומיות או על ידי תאגידי מים וביוב...
קרא עוד »
ספט 07, 2015