בניית תיק השקעות – כך תעשו זאת נכון

בניית תיק השקעות

אנשים אשר יש להם כסף זמין להשקעות במקרים רבים פותחים תיק השקעות אשר מנוהל על ידי יועץ השקעות בסניף, בצורה עצמאית על ידם או על ידי חברת השקעות מנהלת את ההשקעות עבור אנשים המבקשים זאת(תמורת תשלום, כמובן). החשש הטבעי של כל אדם אשר רוצה להגדיל את נכסיו על ידי השקעה בניירות ערך הוא האפשרות הסבירה ביותר שהוא יצא מופסד ברמה נמוכה עד רמה גבוהה ויאבד חלק ניכר או את כל הכסף שהשקיע, בשל כך תמיד ממליצים לבצע השקעות מעין אלה לפי תורה מסוימת ואף פעם לא להשתמש בכסף שאינו זמין להשקעות מעין אלה.

איך מתחילים בניית תיק השקעות

כל אדם שמשקיע את הכסף שלו לא מעוניין להניח את אותו הכסף על קרן הצבי גם אם מדובר בחלק מסוים מסכום שכולל יותר של כסף שנמצא באפיקים אחרים מלבד שוק ההון, לכן זה חשוב מאוד להגדיר את המטרות העיקריות לפני שיוצאים אל הדרך ומכוונים אל ההשקעה שלא רק תישא את התשואה הגבוהה ביותר, אלא תהווה את הסיכון של ההפסד באופן הכי נמוך שיש. איך עושים את זה בצורה בטוחה? עובדים לפי ההנחות הבאות:

פיזור אל מול סיכון – יש אנשים שחושבים כי ברגע בו יפזרו את ההשקעות בכל מיני אפיקים שונים בשוק ההון אזי הסיכוי להפסד יקטן בצורה משמעותית. הנחה זו אינה נכונה מפני שהתנודתיות בשוק ההון יכולה להשפיע על כל ההשקעות כאחד במידה ומושקעים באותן קטגוריות סיכון.

ניתוח ומעקב חוזים את העתיד לבוא – יש לבדוק בצורה מעמיקה את האופן שבו דפוסי מסחר ממקמים את עצמם מכיוון שדבר זה יכול במקרים רבים לנבא את העתיד ועל ידי כך ניתן להימנע מכניסה אל ירידות חדות בשוק ההון במניות מסוימות או באופן גורף.

תשואות לאורך זמן – כאשר באים לבנות בצורה נכונה תיק ניירות ערך אשר יישא תשואות מרשימות לתקופה ארוכה ישנה חשיבות בהיערכות נכונה לאורך זמן שבו צריכים להקטין את הצורה הכי נמוכה את רמת הסיכון ולתזמן אותו כדי שזה יניב תשואות עודפות ברמה הכי נמוכה של סיכון.

לסיכום,

ניתן לומר כי עם כל החישובים והניתוחים של שוק ההון הוא עדיין מסוגל להפתיע את ציבור המשקיעים שמנוסים בהשקעות בבורסה במשך תקופה די ארוכה. ישנה חשיבות עליונה לבדיקה של כל מערך החדשותי שבמידה רבה בעל יכולת השפעה על המערכות הכלכליות הבולטות בעולם ולהיערך עם רכישה או מכירה של מניות שמעצבות את תיק ההשקעות הסולידי או זה שיהיה בעל סיכון להפסד/רווח בצורה גבוהה יותר.

לנוחיותך, המאמר הבא מכיל מושגי יסוד בשוק ההון

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לסדר את הבית עם חברה לפינוי דירה
מחזיקים בדירת מגורים ישנה ועמוסה בפריטי תכולה שאינם נחוצים לכם עוד? רוצים ליהנות מפתרון מהיר, יעיל...
קרא עוד »
אפר 26, 2017
ניהול זמן נכון – איך לומדים לעשות זאת נכון?
בעידן בו אנחנו חיים, בעולם בו אנחנו צריכים לחלק את הקשב שלנו כל הזמן בין מסכי המחשב והניידים ובמקום בו...
קרא עוד »
מאי 02, 2022
תביעות ביטוח למימוש זכויות
במידה ואתם רוצים לנצל את הזכויות שלכם על הצד הטוב ביותר, תצטרכו לפנות לעורך דין שיעזור לכם עם תביעות...
קרא עוד »
יול 28, 2016