בניית תיק השקעות – כך תעשו זאת נכון

בניית תיק השקעות

אנשים אשר יש להם כסף זמין להשקעות במקרים רבים פותחים תיק השקעות אשר מנוהל על ידי יועץ השקעות בסניף, בצורה עצמאית על ידם או על ידי חברת השקעות מנהלת את ההשקעות עבור אנשים המבקשים זאת(תמורת תשלום, כמובן). החשש הטבעי של כל אדם אשר רוצה להגדיל את נכסיו על ידי השקעה בניירות ערך הוא האפשרות הסבירה ביותר שהוא יצא מופסד ברמה נמוכה עד רמה גבוהה ויאבד חלק ניכר או את כל הכסף שהשקיע, בשל כך תמיד ממליצים לבצע השקעות מעין אלה לפי תורה מסוימת ואף פעם לא להשתמש בכסף שאינו זמין להשקעות מעין אלה.

איך מתחילים בניית תיק השקעות

כל אדם שמשקיע את הכסף שלו לא מעוניין להניח את אותו הכסף על קרן הצבי גם אם מדובר בחלק מסוים מסכום שכולל יותר של כסף שנמצא באפיקים אחרים מלבד שוק ההון, לכן זה חשוב מאוד להגדיר את המטרות העיקריות לפני שיוצאים אל הדרך ומכוונים אל ההשקעה שלא רק תישא את התשואה הגבוהה ביותר, אלא תהווה את הסיכון של ההפסד באופן הכי נמוך שיש. איך עושים את זה בצורה בטוחה? עובדים לפי ההנחות הבאות:

פיזור אל מול סיכון – יש אנשים שחושבים כי ברגע בו יפזרו את ההשקעות בכל מיני אפיקים שונים בשוק ההון אזי הסיכוי להפסד יקטן בצורה משמעותית. הנחה זו אינה נכונה מפני שהתנודתיות בשוק ההון יכולה להשפיע על כל ההשקעות כאחד במידה ומושקעים באותן קטגוריות סיכון.

ניתוח ומעקב חוזים את העתיד לבוא – יש לבדוק בצורה מעמיקה את האופן שבו דפוסי מסחר ממקמים את עצמם מכיוון שדבר זה יכול במקרים רבים לנבא את העתיד ועל ידי כך ניתן להימנע מכניסה אל ירידות חדות בשוק ההון במניות מסוימות או באופן גורף.

תשואות לאורך זמן – כאשר באים לבנות בצורה נכונה תיק ניירות ערך אשר יישא תשואות מרשימות לתקופה ארוכה ישנה חשיבות בהיערכות נכונה לאורך זמן שבו צריכים להקטין את הצורה הכי נמוכה את רמת הסיכון ולתזמן אותו כדי שזה יניב תשואות עודפות ברמה הכי נמוכה של סיכון.

לסיכום,

ניתן לומר כי עם כל החישובים והניתוחים של שוק ההון הוא עדיין מסוגל להפתיע את ציבור המשקיעים שמנוסים בהשקעות בבורסה במשך תקופה די ארוכה. ישנה חשיבות עליונה לבדיקה של כל מערך החדשותי שבמידה רבה בעל יכולת השפעה על המערכות הכלכליות הבולטות בעולם ולהיערך עם רכישה או מכירה של מניות שמעצבות את תיק ההשקעות הסולידי או זה שיהיה בעל סיכון להפסד/רווח בצורה גבוהה יותר.

לנוחיותך, המאמר הבא מכיל מושגי יסוד בשוק ההון

אינטרנט וטכנולוגיה בית הכנסה נוספת נדל"ן ומשכנתא עסקים ועבודה פיננסים - כללי צרכנות חכמה שוק ההון
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כדאי לקחת אימון אישי לבעלי עסקים?
בעל עסק צריך לנהל את עסקיו וללהטט בין אלף ואחד דברים. כך יוצא כי בעל העסק צריך להעסיק את העובדים...
קרא עוד »
יול 24, 2018
מהי כלכלה שיתופית
בהיסטוריה הלא רחוקה, המונח כלכלה שיתופית נתפס בעיניי לא מעט אנשים כסוציאליזם, שלא נגיד קומוניזם. שיטת...
קרא עוד »
מאי 16, 2019
7 דברים שחובה לדעת על ביטוח קבלנים
בשטיחים המורכבים של העסק הקבלני, הביטוח משמש לרוב גם כמגן וגם כחרב. בעוד שרוב הקבלנים והלקוחות מבינים...
קרא עוד »
ספט 04, 2023